Sen Çal Kapımı dizisinin Youtube’daki rekorları inanılmaz! 40 milyon kez izlendi, abone sayısı dudak uçuklattı!


Yayınlanmaya başladığında kimse bu kadar büyük bir ilgi göreceğini, dünyanın onlarca ülkesinde izlenip, milyonlarca hayrana ulaşacağını, sosyal medyada çılgınca konuşulacağını hiç tahmin etmemişti! Kerem Bürsin ve Hande Erçel’i bir araya getiren Sen Çal Kapımı dizisi, Fox TV’nin yaz dizisi olarak ekrana gelmeye başladığında, diğer yaz dizilerinden pek de farklı olmadığı düşünüldü ancak ilerleyen süreçte uluslararası alanda öylesine bir ilgi gördü ki herkesi şaşkına çevirdi ve çevirmeye de devam ediyor!

Öyle bir fırtına estiriyor ki Türkiye’deki yayını çoktan bitmesine karşılık dünyanın bambaşka ülkelerinden Sen Çal Kapımı ile ilgili çılgınca haberler, rekorlar birbirini kovalıyor. Dizinin özellikle HBO Max’in Latin Amerika ülkelerinde yayın yapan kanalında yer alması sonrasında işler iyice çığırından çıktı desek yeridir!

Gösterildiği ülkelerde izlenme rekorları kıran dizi, her gün bir başka haberle gündeme gelmekte! 85 ülkede yayınlanan dizi olarak büyük bir başarıya da ayrıca imza atan romantik komedi türündeki Sen Çal Kapımı dizisinin Youtube’daki başka rekorları da dikkat çekiyor!

Dizinin Youtube kanalındaki abone sayısı, 2,6 milyonu aşmış durumda! İlk bölümün gösterilme rakamı ise tam anlamıyla dudak uçuklatacak cinsten! 40 milyondan fazla kişi tarafından izlenmiş dizinin ilk bölümü Youtube üzerinden!

Fox TV’de ekrana gelen dizi 2020-2021 yılları arasında yayınlanmıştı. 8 Eylül 2021’de 52. bölümüyle final yapan dizi, bir önceki yaz başlayıp 2021 yazında da devam etmişti. Başrol oyuncuları Hande Erçel ve Kerem Bürsin’i pek çok ülkede Hollywood yıldızları ile yarışır hale getiren Sen Çal Kapımı dizisi, sosyal medyada da başka bir yolculukla dikkatleri çekiyor.

Sen Çal Kapımı dizisinin Youtube kanalında dizinin her bölümünün milyonlarca kez izlendiği görülmekte. Takipçi sayısı her geçen gün artan kanal, sürekli rekorlar kırıyor.

Sen Çal Kapımı dizisiyle ilgili dünyadan da çok farklı haberler gelmekte. Latin Amerika ülkelerinde giderek büyüyen ilgi, dizi ile birlikte başrol oyuncularını da kapsıyor. Ayrıca İtalya’da yaşanan bir başka durum da Sen Çal Kapımı dizisinin ulaştığı çılgın boyutu gözler önüne sermekte!

Dizide Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in oynadıkları Eda ve Serkan karakterlerinden yola çıkılan bir aşk hikayesini anlatan kitap dikkatleri çekmişti. İtalya’da yayınlanan kitabın DVD’si yayınlanmış ve e-kitap olarak da okurlara sunulmuştu.

Latin Amerika ülkelerinde en çok izlenen dizi ünvanını taşıyan Sen Çal Kapımı, ayrıca HBO Max’in Latin Amerika’da en çok izlenen 10 dizi arasında birincilik elde etmeyi başardı.

Senaryosu Ayşe Üner Kutlu tarafından kaleme alınan Sen Çal Kapımı’nın hikayesi şöyleydi: Hayatta bütün umutlarını eğitimine bağlayan Eda Yıldız (Hande Erçel), yurt dışı eğitim bursunu keserek lise mezunu kalmasına neden olan Serkan Bolat (Kerem Bürsin) ile karşı karşıya gelir. Serkan Bolat, Eda’ya kendisiyle iki ay nişanlı taklidi yaparsa, bursunu geri vermeyi teklif eder.Kaynak