Sevmek Zamanı dizisi, yaz sezonunda alternatif arayanlara liman olacak!


TelevizyonGazetesi.com / Detay- Yaz ekranlarında daha çok romantik komedi dizilerini görmeye alıştı izleyiciler. Ancak zaman zaman kanallarda dram ağırlıklı hikayeleriyle farklı yaz dizileri de ekrana geliyor. Hikayesi sevilen diziler de sezonda da devam etme şansı buluyor. Atv de yaz sezonu için romantik komedi dışında alternatif bir projesi ile dikkatleri çekmekte.

Kanalın yeni yaz dizisi, rakipleri arasında konusuyla farklı bir yerde duruyor. Geçtiğimiz yıl Aşk Mantık İntikam dizisiyle yaz ekranına gelen ve sezonda da devam eden dizideki rolüyle çok beğenilen İlhan Şen, bu kez bir dram dizisiyle ekrana gelecek.

İlhan Şen ve Deniz Işın’ın başrolünde oynayacakları dizi, reyting mücadelesinde nasıl bir süreç izleyecek hep birlikte göreceğiz ancak yaz ekranındaki romantik komedilere alternatif, farklı bir liman olacağı anlaşılıyor!

Sevmek Zamanı dizisinin çekimleri bir süre önce başlamıştı. Dizinin tanıtımları ile birlikte merak da arttı. Genç kuşağın iki başarılı ismi, daha önce rol aldıkları projelerle de dikkatleri çeken isimler. İlhan Şen, asıl çıkışını Ramo ile yaparken, Deniz Işın da Sefirin Kızı dizisiyle büyük dikkat çekmişti.

İki oyuncu bu kez birlikte partner olarak kamera karşısına geçiyorlar. Sevmek Zamanı dizisi, ağır ve dram yüklü bir hikayeye sahip. Diziyle ilgili detaylı bir açıklama olmasa da tanıtımı ile birlikte hüzünlü bir hikayenin anlatılacağı da görüldü.

Fakat ilk tanıtımla birlikte izleyicilerin biraz kafasının karıştığını da not düşmek gerek! Sosyal medyaya yorum yapan izleyiciler, konuyu pek de anlayamadıklarından şikayetçi! Bu da aslında merakı arttıran bir durum oluşturmakta…

İlk tanıtımda bir Yeşilçam filmi gibi başlayan renkli görüntülerin üstüne, vapurdaki hüzünlü bakışlar düşüyor. Göksel’in söylediği Dudaklarında Arzu şarkısının fonda yer aldığı sahneler, birbirlerine aşık çiftin önce keyifli hallerini, sonra da üzgün hallerini ekrana getiriyor. Bu durum da imkansız ya da zor bir aşkın içinde olan iki aşığın hikayesinin gelmekte olduğunu anlatıyor…

Deniz Işın’ın Firuze ve İlhan Şen’in de Kaan karakterlerine hayat verdikleri dizinin ikinci tanıtımda ise iki aile ile ilgili bir sorun olduğu, Firuze’nin “Abim seni öğrendi. Ne zaman kaçmaya çalışsam daha hızlı peşimden koştu geçmişim. Hiç sır olsun istemiyorum” sözlerinde saklıydı. Kaan’ın “Ne yaparsan yap Firuze bir hayal’ sözleri de birbirlerini deli gibi seven iki insanın imkansız aşk hikayesinin diziye konu edildiğini anlatıyor…

Dizinin kadrosunda ayrıca Toprakcan Adıgüzel, Serenay Aktaş, Çağdaş Onur Öztürk, Nimet İyigün yer almakta. Süreç filmi imzalı Sevmek Zamanı dizisinin yönetmenliğini Yıldız Hülya Bilban-Ömer Aydın üstlenirken, genel hikayeyi Yıldız Hülya Bilban-Ömer Aydın, senaryoyu Nalan Merter Savaş kaleme aldı. Dizinin müziklerini ise Cem Öget düzenliyor.

Yayın tarihi netleşmese de 20 Haziran Pazartesi akşamı ekrana geleceği ile ilgili kulis bilgileri olduğunu da paylaşalım…Kaynak