Müzikleri ve hikayesiyle kalbinizi çalacak! Balkan Ninnisi, yaza damgasını vurmaya geliyor!


Televizyongazetesi.com/Detay – Makedonya’nın Üsküp kentinde çekimleri başlayan Balkan Ninnisi dizisi, özellikle Elveda Rumeli dizisini izlemiş olanları ayrı bir heyecanlandırıyor. Yıllar önce ekrana gelen Elveda Rumeli de Makedonya’da çekilmişti. O diziyle birlikte Balkan topraklarındaki hikayeler, özel bir ilgiyle karşılanmaya başlandı izleyici tarafından.

TRT1’de yeni başlayacak olan dizinin başrollerinden birinde Erdal Özyağcılar’ın olması da Balkan Ninnisi dizisine olan ilgiyi arttırıyor. Elveda Rumeli’de de başrolde yer alan usta oyuncu, yine çok sevilecek bir rolle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Tanıtımının yayınlanmasının ardından merak uyandıran Balkan Ninnisi dizisinde, imkansız bir aşk hikayesi anlatılıyor. İki ayrı kültürün insanı olan aşıkların aralarına aileleri giriyor! Birlikte zorlu bir mücadeleye giren aşıkların hikayesi, izleyicinin de ilgisini çekecek başka olaylarla harmanlanıyor.

Çekimlerine geçtiğimiz hafta Üsküp’te başlanan dizinin ilk tanıtımı dikkat çekti. Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü, Taş Köprü’nün birleştirdiği, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te geçen Balkan Ninnisi, izleyicinin yaz sezonunda favorisi olmaya da aday.

Usta oyuncu kadrosu, samimi ve eğlenceli hikayesiyle çok seveceğiniz bir yapım geliyor! Balkan insanının samimi, içten, neşeli ve eğlenceli öykülerini anlatan dizi, kadrosuyla da dikkat çekecek. Özellikle de dizinin genç oyuncuları Emre Bey ile Merih Öztürk için kariyerlerinde de önemli bir yer tutacak Balkan Ninnisi dizisi…

Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Emre Bey ve Merih Öztürk’ün başrolerinde yer aldığı dizinin diğer oyuncu kadrosunda ise şu isimler bulunuyor: “Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut ve Erban Saban.”

Farklı milletlere mensup iki gencin imkânsız aşkı…

“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtacak “Balkan Ninnisi”nin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca üstleniyor.

Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak

Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak.Kaynak