Apar topar final yaptırılan Gülümse Kaderine dizisinin kaderine izleyici isyan etti!


Büyük hayallerle başlayan bir diziydi Gülümse Kaderine. Fox TV’de yayınlanan dizi en çok Bahar Şahin hayranlarını mutlu etmişti. Zalim İstanbul dizisinden sonra ekranda yer almayan oyuncunun dönüşü merakla bekleniyordu. Pek çok projeden teklif giden ancak kabul etmeyen Bahar Şahin, uzun zaman sonra yer aldığı dizi nedeniyle hüsran yaşadı!

Gülümse Kaderine dizisi, beklenen reytingleri alamadı. İlk iki bölümü çok düşük reyting alınca diziyle ilgili final söylentileri de başladı. 3. ve 4. bölümü de düşük gelince dizinin finaline karar verildi. Bu hafta içinde final yapan dizinin hikayesi sadece 5 hafta sürdü.

Final kararının alınmasının ardından adeta hikayeye apar topar bir son yazıldı. İzleyiciyi hiç de tatmin etmeyen final, uzun sürecek bir dizinin bir bölüme sığdırılmış ve hızlandırılmış sonu olarak eleştirilere de neden oldu.

Finali hiç beğenmeyen ve çok eleştiren izleyiciler, sosyal medyada dizinin böyle bir sonu haketmediği görüşlerini paylaşıyorlar. Pek çok izleyicinin hem fikir olduğu finalle ilgili sözlerde, Gülümse Kaderine dizisinin finaline çok çabuk karar verilmesinin yanı sıra hızlandırılmış sonun da tatmin etmediği görüşleri yaygın.

Başrollerinde Bahar Şahin ve Sude Zülal Güler’in yer aldığı dizi, 25 Mayıs Çarşamba akşamı son bölümüyle ekrandaydı. Hikayenin istenilen sonuca ulaşmadığı ve anlamsız bir şekilde bitirildiğine vurgu yapan izleyiciler, “Bu dizi böyle bir finali haketmedi!” şeklinde mesajlarıyla sosyal medyada eleştirilerini dile getirmekteler.

Dizinin final bölümü reytingleri ise yine hiç iç açıcı değildi! Tüm izleyicilerde puanı düşen dizi 2 bandındaki puanıyla 13. oldu. Gülümse Kaderine AB’de 11, ABC1’de de 14. sırada yer aldı.

Ancak bu reytinglere karşın sosyal medyada büyük bir izlenme rakamına ulaşmış olması da şaşırtıcıydı. Gülümse Kaderine’nin ilk bölümü 4,5 milyon, ikinci bölümü ise 3,5 milyon kişi tarafından izlendi. Beşinci bölüm fragmanı ise yaklaşık 2,5 milyon kişiye ulaştı. Fragmanın bu kadar izlenip televizyonda düşük reytingler alması da ironik bir durum oluşturdu!

Yetiştirme yurdunda büyüyen iki genç kızın hikayesini anlatan Gülümse Kaderine dizisinin final kararı çok ani olmuştu. Hatta başrol oyuncusu Bahar Şahin dizinin final yapacağını sosyal medyadan öğrenmişti. İzleyiciler de Gülümse Kaderine dizisine şans verilmeden final kararı verildiği için Fox TV’ye çok kızgın. Avşar Film imzalı, kadrosunda Bahar Şahin ile birlikte Sude Zülal Güler, Burak Sergen, Ahu Sungur, Mine Tugay, Erkan Meriç ve Doğan Bayraktar yer alıyordu.

İzleyicilerin Gülümse Kaderine’nin final bölümüyle ilgili yorumlarını aşağıda görebilirsiniz.Kaynak