Masumlar Apartmanı dizisine böyle veda ettiler…


Televizyongazetesi.com/Detay – TRT1’de 2. sezonuyla ekrana veda eden dizi Masumlar Apartmanı, son bölümde izleyenleri mutlu eden gelişmelerle final yaptı. 71. bölümüyle veda eden dizi, geçtiğimiz sezon yayınlanmaya başlamış ve büyük bir heyecan yaşatmıştı izleyiciye. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek bir hayat hikayesinden alıntıladığı kitabından uyarlanıyordu.

OGM Pictures imzalı dizi, ilk başladığı günlerde adeta ekranı sarsmıştı. Yaşadıkları travmalar nedeniyle kendilerini hayattan tecrit eden, ağır psikolojik sorunları olan, temizlik konusunda ileri safhada hastalıklı bir takıntı yaşayan Gülben ve Safiye kardeşler, ekranda şaşkınlık yaratan bir hikayenin ana kahramanları olarak büyük dikkat çekmişti.

Ailenin iki çocuğu Han ve Neriman, diğerlerinden farklı görünse de mutsuz annelerinin baskıları altında büyümüş çocuklar olarak psikolojik sorunlar yaşayan diğer kardeşlerdi. Masumlar Apartmanı, ekranının unutulmaz hikayelerinden ve dizilerinden biriydi.

Başrollerde yer alan Ezgi Mola, Merve Dizdar, Birkan Sokullu, Gizem Katmer, ailenin travmatik çocuklarını, usta oyuncu Metin Coşkun babalarını, Açelya Devrim Yılhan ise anneleri Hasibe’yi oynuyordu.

İlk sezonda ailenin kaderini değiştiren isimlerden birisi olan İnci’ye ise Farah Zeynep Abdullah hayat vermişti. İkinci sezonda ise Ceylan karakteri ile Aslıhan Gürbüz diziye dahil oldu. Esat’ı oynayan Uğur Uzunel ve Naci’ye hayat veren Tansel Öngel de dizinin önde gelen karakterleriydi.

24 Mayıs Salı akşamı dizi, 71. bölümüyle veda etti. Dizinin son bölümünde babalarını kaybeden kardeşlerin birbirlerine tutundukları ve yıllarca yaşadıkları travmatik hayatlarından çıkarak bambaşka bir sayfa açtıkları hayatları, izleyenleri de mutlu eden gelişmelerle doluydu.

Safiye, artık bambaşka bir kişiliğe dönüşmüştü. Bahçeli bir eve taşınan, çocuk esirgeme kurumunda pek çok çocuğa annelik yapan, herkesi kucaklayan, normal bir hayat sürmeye başlayan bir kişiye dönüşmüştü. Hatta babalarının vasiyeti üzerine araba kullanmayı da öğrenmeye başladı Gülben ile birlikte.

Gülben de mutlu hayatında kızı Masal ve eşi Esat ile huzurluydu. Aynı zamanda babasının da vasiyeti olarak yazarlığa başladı ve ilk olarak ablası Safiye’nin hayatını yazdı. Han ise Ceylan ile evlenerek bir çocuk sahibi olmaya hazırlanıyordu. Neriman da mutlu ailesiyle birlikte bambaşka bir geleceğe yolculuk yapıyordu.

İzleyenleri üzmeden ekrana veda etti Masumlar Apartmanı. Son sahnede deniz kenarında herkes vardı. Özellikle dizide genç yaşlarındaki hallerini canlandıran oyuncuların da bir başka köşede oturuyor oluşu, son sahneye ayrı bir naiflik katmıştı.

Bu arada bir bölüm önce ölen baba Hikmet ise hemen her sahnede yer aldı. Usta oyuncu, her ne kadar karakteri ölse de ailenin sürekli onu andığı anlarda evin içinde, yanlarında duruyordu. Bu da dizinin son bölümünde izleyicinin eksikliğini hissetmeden aileyi bir araya gelmiş şekilde görmesini sağladı.

Final sahnesinde Gülben ve Safiye, bir dileklerini daha gerçekleştirdiler ve denize girdiler. Onlara güç veren Han da yanlarına gelince üç kardeşin bu özel anları da gözleri yaşarttı. Son sahnede ise tüm karakterler koşarak onların yanına geldi ve denizin içindeki bu mutlu, eğlenceli anlarla veda edildi…

Oyuncular da final bölümü ile birlikte pek çok paylaşım yaptılar. Diziye, birlikte rol aldıkları oyuncu arkadaşlarına ve kamera arkasındaki tüm emekçilere teşekkürler ettiler. İşte o paylaşımlardan bazıları…Kaynak