Şimdi Latin Amerika ülkeleri düşünsün! Yasak Elma kıtaya resmen çıkarma yaptı!


Televizyongazetesi.com/Detay – Fox TV’de Pazartesi akşamları yayınlanan Yasak Elma dizisi, her hafta ekranı sarsmaya devam ediyor. Dizi, dram olarak başlasa da absürt komedi tarzıyla ekranın çok güldüren, her bölümde şok yaşatan, ‘bu kadar da olmaz!’ dedirten her şeyi yapan bir dizi olarak mantık sınırlarını aşan hikayesiyle çok beğeniliyor.

Artık izleyici gülmek için diziyi izlemekte. Hızla değişen hikayesi, sürekli yenilenen kadrosu, bir anda bambaşka bir hikaye ile ortalığı sarsan senaryosu ile dizi çok beğeniliyor. Her karakterin bambaşka bir dili, tarzı, hikayesi var.

Özellikle başrolde yer alan Şevval Sam’ın hayat verdiği Ender ile Eda Ece’nin oynadığı Yıldız karakterlerinin hal ve tavırları, izleyenleri her sahnede ayrı güldürüyor, eğlendiriyor. Pek çok dram yüklü dizinin zorlayıcı senaryosuna karşın Yasak Elma izleyiciye alternatif bir hikaye sunuyor.

Dizinin başarısı kanalı da yapımcıyı da mutlu ediyor. Reytinglerde en üst sıralarda yer alan diziyi bitirmek de istemiyorlar. Böylece 6. sezonda da Yasak Elma’nın ekranda yer alması planlanıyor. Dizini sezon finalinde yine nasıl bir şok yaşanacağı heyecanla beklenirken gelen başka haberler ise izleyenleri ayrıca ülkemiz adına gururlandırıyor.

Zira yerli bir dizi olarak Yasak Elma, şu sıralar Türkiye sınırlarını aşmış ve özellikle Latin ülkelerine hızlı bir çıkarma yapmış durumda! e13 Haziran’da beşinci sezonunu tamamlayacak olan diziyle ilgili yurt dışından gelen haberler sevindirici.

Yapımını MEDYAPIM’ın, yurt dışı dağıtımını ise Calinos Entertainment’ın üstlendiği dizi, yüksek reytingleriyle dikkatleri üzerine çekiyor, entrikasıyla ekrana kilitliyor. Dizi, Latin Amerika’daki başarısını da istikrarla sürdürüyor.

İlk olarak 2020 yılının sonunda TVN Panama kanalında prime time’da yayınlanmaya başlayan dizi, daha sonra Meksika’da “Pecado Original” adıyla Imagen Televisión kanalında yayınlanmaya başlamıştı. Dizinin başarısı daha sonra Latina Peru ve Telefuturo Paraguay’a kadar ulaştı.

Latin Amerika’da; Ekvador, Porto Riko ve Şili, Yasak Elma’yı prototiplerine dahil edecek sonraki ülkeler arasında dikkat çekiyor.

Calinos Entertainment LATAM Satış Direktörü Duda Rodrigues: “2022, Türkiye’de ve satıldığı tüm kıtalarda Yasak Elma için şimdiden harika bir yıl olsa da, 2022’nin dizi için daha da başarılı bir yıl olacağından eminiz.” dedi.

Calinos Entertainment’ın Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Jose Luis Gascue ise: “2022, Yasak Elma’nın yılı olacak” diye ekledi. “Performansı her daim bir referans niteliğinde olan dizi, Latin Amerika bölgesindeki en prestijli kanallarda yayınlanacak.” Dedi.Kaynak