Kuzey Yıldızı ile kariyerinde büyük çıkış yakalayan Nilsu Berfin Aktaş, yeni projesinde başrol oynayacak!


Geçtiğimiz sezon Show TV’de yayınlanan Kuzey Yıldızı dizisinde güzelliği ve yeteneğiyle parlayan Nilsu Berfin Aktaş, en son 28. Bölüm itibariyle Kalp Yarası dizisine konuk olmuştu. Dizi düşen reytingler nedeniyle Atv tarafından gözden çıkarılınca erken final yaptı.

TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre genç oyuncunun yeni dizisi belli oldu. Nilsu Berfin Aktaş yaz sezonu için çekilecek “Tozlu Yaka” isimli dizi için NTC Medya ile anlaştı. Fox TV’de yaz aylarında yayınlanması planlanan proje bir gençlik dizisi olacak.

2021 yılının mayıs ayında final yapan Kuzey Yıldızı ile hayatının şansını yakalayan genç oyuncu, daha sonra ise dijital platform Exxen için çekilen Ölüm Zamanı adlı dizide Dilara karakterini canlandırdı. Star TV için yapımcılığını BVB Yapım’ın üstlendiği Benim Hayatım dizisinde de Genco Özak ile birlikte başrolü paylaşan Nilsu Berfin Aktaş, dizinin altıncı bölümde final yapmasının ardında yeni projelerle ilgilendi.

Oyuncunun Kuzey Yıldızı ile elde ettiği çıkışın, sonraki iki işinde yeterince sergilemeye fırsat bulamaması önemli bir şanssızlık oldu. Hayranlarının geleceğini parlak gördüğü Nilsu Berfin Aktaş’ın yeni dizisinde göstereceği performans şimdiden merak ediliyor.

Öte yandan “Tozlu Yaka” dizisinin cast çalışmaları sürerken 10 yıl önce Ay Yapım tarafından bir gençlik dizisi olarak yaz aylarında başlayan, başrollerinde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı ve İstanbul’un kenar mahallelerinden biri olan Tozludere’de geçen Medcezir’i çağrıştırması ilgi çekici.Kaynak