Damla Sönmez için Aziz dizisi bir kazançtan daha çok kayıp oldu!


Aziz dizisi başlamadan önce kadro sayıldığı zaman Murat Yıldırım ile Damla Sönmez isimlerinin fazlasıyla öne çıkacağı düşünülmüştü. Zaten hem haberler hem de izleyici algısı da bu iki oyuncu üzerinden projeyi anlatmak şeklindeydi… Ancak hikayede Simay Barlas, Efnan karakteri ile öne çıktı. Hatta Damla Sönmez’i geri plana itti.

Aziz dizisinin hikayesindeki Efnan karakterini izleyiciler de kısa sürede çok sevdi. Simay Barlas’ın çok başarılı performansı ve Murat Yıldırım ile güçlü uyumları da başarının önemli nedenlerinden oldu. Ancak Damla Sönmez hayranları oyuncunun canlandırdığı Dilruba karakterinden de memnun kalmadı hatta hikayede çok fazla öne çıkamamasından da rahatsızlık duydu.

Damla Sönmez’in 25. bölümde Aziz dizisine veda edeceğinin ortaya çıkmasına birçok hayranı, “İyi olmuş, bu dizide harcanıyordu” şeklinde yorumlar yaptı. Sosyal medyada Damla Sönmez’in daha iyi rollere layık olduğu ve Aziz dizisinde harcandığı yönünde bir bakış açısının bulunduğunu görebilirsiniz.

“Seni daha güzel projelerde görelim Damla” diye yorum bırakan hayranları, Aziz dizisinden ayrılışını bir kurtuluş olarak değerlendiriyor. Bir dizi hayranı şöyle yazdı. “Nihayet. Damla sen de kurtuldun, biz de kurtulduk.” İzleyicilerin bir bölümünün düşüncesine göre, Damla Sönmez için Aziz dizisi bir sezonluk boşa giden emek olarak yorumlanıyor.

Karakterin dizide oturtulamadığını düşünen ve senaristleri bu noktada hatalı bulan Damla Sönmez hayranları, Dilruba’nın ortada kaldığını düşünüyor… Damla Sönmez’in daha iyi rollere layık olduğunu belirten hayranları, Murat Yıldırım ile de Damla Sönmez’in uyumunun da pek iyi olmadığına inanıyor.

Sonuç olarak, Damla Sönmez’in Aziz dizisinden ayrılacak olması hayranları açısından bir üzüntü değil, bir sevinç kaynağı olarak tarif ediliyor.Kaynak