Büşra Pekin, yaklaşık 8 yıl sonra dizi setlerine dönmeye hazırlanıyor!


TelevizyonGazetesi.com / Detay– Türkiye’nin en yetenekli komedi oyuncularından biri olarak gösterilen Büşra Pekin, en son izleyiciyi şaşırtmış ve acı dolu hayatıyla bilinen Dilberay’ı aynı adlı sinema filminde canlandırmıştı. Dizi setlerinden çok uzun süredir uzakta olan Büşra Pekin nihayet geri dönüş için yeşil ışığı yaktı.

Dizi dünyasına 2002 yılında En Son Babalar Duyar ile adım atan Büşra Pekin, en büyük çıkışını Çok Güzel Hareketler Bunlar ile yapmıştı. Ardından Muhteşem Yüzyıl, Kardeş Payı gibi dizilerde rol almıştı. En son rol aldığı dizi de 2014 yılında Kardeş Payı olmuştu.

Büşra Pekin ondan sonra komedi programlarında ve sinema filmlerinde rol almıştı. Başarılı oyuncu en son bu yıl vizyona giren Dilberay filminde, hayatı acı dolu şarkıcıyı canlandırmıştı. Dilberay filmi Büşra Pekin için çok farklı bir deneyim olmuştu.

Başarılı oyuncu neredeyse 8 yıl sonra yeniden dizi setlerine dönüş yapmaya hazırlanıyor. Büşra Pekin, başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın oynayacağı kesinleşen Rehber dizisi ile görüşüyor. Dizi için görüşen bir başka isim de başarılı oyuncu Funda Eryiğit.

Gold Film’in BeinConnect için çekeceği Rehber isimli dizi sekiz bölümden oluşacak ve yatılı okulda okuyan üç kızın gerilim dolu hikayesini anlatacak. Yönetmenliğini Ketche olarak bilinen Hakan Kırvavaç’ın üstleneceği dizinin çekimlerine mayıs ayında başlanacak. Dizide Engin Altan Düzyatan bir öğretmeni canlandıracak.

Üç yıl önce aramızdan ayrılan ses sanatçısı Dilber Ay’ın hayatının anlatıldığı ve ünlü şarkıcıyı Büşra Pekin’in canlandırdığı Dilberay filmi iyi bir izlenme rakamı yakalamıştı. Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film Yapım ortak yapımcılığıyla çekilen, Ketche’nin yönetmenliğini yaptığı filmde Büşra Pekin’e Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Selen Uçer, Deniz Hamzaoğlu, Doğukan Güngör, Deniz Erdoğan gibi önemli isimler eşlik ediyordu.Kaynak