Kuruluş Osman’ın 2 kardeş dizisi, yapımcı Mehmet Bozdağ’ın değişen stratejini ortaya koydu!


TellevizyonGazetesi.com / Detay – atv ekranında Kuruluş Osman ve Destan dizilerinin yapımcısı olan Bozdağ Film’in yeni projesi tarihi bir yapım değil, Ateş Kuşları isimli günümüz dünyasında geçen ve merkezinde sokak çocuklarının olduğu bir hikayeye sahip.

Şimdiye kadar tarihi dizilerle öne çıkan bir yapım firmasının strateji değiştirerek, çok farklı bir dram hikayesine yönelmesi noktasında Ateş Kuşları dizisi önemli bir yenilik olarak gözüküyor. Sokak çocuklarının kadere karşı koyma hikayesi olan Ateş Kuşları, dramın dibine kadar inecek bir görüntü sergiliyor.

Ayrıca TRT1 ekranında yayınlanacak olan aksiyon ve gerilim dizisi olan, başrolünde Uğur Güneş ile Gülsim Ali İlhan’ın yer alacağı Avcı dizisi de yine Bozdağ Film tarafından çekilecek.

Hem Ateş Kuşları hem de Avcı dizileri ile birlikte, son yılların en büyük yatırımlarını yapan yapımcısı önemli bir stratejik değişim mesajı veriyor.

Yapımcı Mehmet Bozdağ, Diriliş Ertuğrul isimli dönem dizisinden önce de bazı yapımlarla dikkat çekmişti ama bu proje büyük bir ilerleme kaydetmesini sağladı. Ardından Yunus Emre Aşkın Yolculuğu, Mehmetçik Kutül Amare, Kuruluş Osman, Bozkır Arslanı Celaleddin ve son olarak da Destan dizileri geldi.

Dikkat edilir ise Mehmet Bozdağ, 2014 yılında Diriliş Osman ile başlayan süreçte 2022 yılına kadar hep tarihi yapımlarla öne çıktı.

Ateş Kuşları ve Avcı dizileri ise değişen bir stratejiyi ortaya koyuyor. Günümüz dünyasında geçen bu iki dizi ile birlikte yapım firmasının çok farklı alanlara da kayma niyeti ortaya çıkmış oldu.

Tarihi yapımlara da devam etme kararlılığındaki Mehmet Bozdağ, İbn-i Sina isimli tarihi diziyle de TRT Dijital için bir proje daha üretmiş durumda.Kaynak