Yalı Çapkını dizisinin muhteşem başarısı, Star TV’nin dizi başarısızlığını gölgeliyor!


Star TV ekranlarında son 1 yıllık süreçte yayınlanan ve kısa sürede yayından kaldırılan dizilere bakıldığı zaman, Yalı Çapkını olmasa, ortaya çok karanlık bir tablo çıkacak.

Geçen sezon yaz döneminde Ada Masalı dizisi ile başarılı sonuçlar alan ama yine de bu dizinin bile reytinglerinde tam da istediğini sağlayamayan bir Star TV performansı vardı. Kazara Aşk, Sana Köz, Benim Hayatım ve Annemizi Saklarken dizileri birbiri ardına ekrana gelip, kısa sürede de veda ettiler. Kaderimin Oyunu dizisiyle biraz iyi bir görüntü çizen Star TV, yaz döneminde ise Ah Nerede dizisinden umduğunu bulamadı.

20. bölümü ile birlikte haftaya final yapacak Duy Beni dizisi ilk başlarda çok iyi çıkış sergilemiş olsa bile, Eylül ayında başlayan yeni sezonda rakip diziler karşısında bir hayli düşük oranlar elde edince final kararı geldi. Ancak dizinin sosyal medyada ne kadar büyük etkileşim elde ettiğini ve bunun da önemli bir başarı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Star TV’nin Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu ikilisinin başrolündeki Gecenin Ucunda dizisiyle de bir fark yaratamadığı, Çarşamba rekabetinde zorlanan bu dizinin, güçlü bir hikayesinin olmasına rağmen arada kaynadığı gerçeği ortada.

Bir de haber saati olarak bilinen 19.00’a hafta içinde Toprak ile Fidan dizisini koyan kanal yetkilileri, önemli bir deneyim sağladı ve günlük bir dizinin haber saatinde çok da fazla öne çıkamayacağı gözlemlendi.

İşte böyle çok da iyi olmayan dizi karnesini Yalı Çapkını dizisi öyle muhteşem bir değişim yarattı ki, tek başına Star TV’nin izlenme oranlarını katlayarak artırdı. Bu durum da kanal yönetiminin son 1 yıllık süreçte birbiri ardına gelen dizi başarısızlıklarını örttü.

Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir ikilisinin başrolündeki Yalı Çapkını, çift haneli reytingler alarak, Star TV’ye çok uzun yıllardır elde edemediği muhteşem bir başarıyı getirdi. Yalı Çapkını böyle devam ederse, Star TV’nin dizi karnesi olumlu olarak hatırlanacak.Kaynak