Kardeşlerim dizisinde Harika olarak parladı, Gözde Türker’i yeni rolünde gören gözlerine inanamıyor!


Kardeşlerim isimli gençlik dizisinde ilk iki sezonda başarılı performans sergileyen oyunculardan birisi de Harika karakterini canlandıran Gözde Türker oldu. 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Safiye Hatun karakteri ile setlere adım adan genç oyuncu, ardından Poyraz Karayel ve İstanbullu Gelin dizilerinde de bulundu. Ancak Gözde Türker için popülerlik Kardeşlerim dizisi sayesinde gerçekleşti.

Harika karakterinin hikayedeki konumu ve oyuncunun da karakteri çok başarılı şekilde canlandırması ile birlikte Gözde Türker ismi de son yıllarda öne çıkan genç isimlerden birisi olarak yayıldı. Al Sancak isimli TRT1 dizisinde Yüzbaşı Aslı karakterini canlandıran Gözde Türker, çok farklı bir rolle ekrana döndüğü için hayranları büyük şaşkınlık yaşadı. Türk askerinin kahramanlıklarının anlatıldığı Al Sancak dizisinde Yüzbaşı Aslı Öztürk olarak izlediğimiz oyuncu, herkesin tek yürek olup izleyeceği bir projede bulunmaktan memnun olduğunu söyledi.

Gözde Türker, Aslı karakteri için şöyle konuştu: “Beni çok heyecanlandıran bir karakter oldu. Seyirci de şimdiden beğenmiş görünüyor. Çok mutluyum. Güçlü bir kadın, istihbaratçı ve vatanı için çalışan bir subay. Yüzbaşı olmak için bir sürü eğitimden geçmiş idealist bir Türk kadını.”

Al Sancak’ın senaryosunu ilk okuduğunda tüylerinin diken diken olduğunu belirten Gözde Türker, gerçekçi hikayelerin oyuncuları her zaman derinden etkilediğini söyledi.

Al Sancak dizisini izleyenler kahraman Türk askerinin bütünleştirici yönü ile birlikten kuvvet doğduğunu bir kez daha görmüş oluyor.

Gözde Türker de bu ruhun önemine işaret ederek, şunları anlattı: “Gerçekçi hikayeler her zaman oyuncuları derinden etkiler. Al Sancak, herkesin tek yürek olup izleyebileceği bir proje. Kahraman Mehmetçiğimizin, bu topraklarda yaşayan, bizim için savaşan Türk Askeri’nin hikayesi… Her bölümü okuduğumda tüylerim diken diken olmaya devam ediyor…”

Çekimlerden 3 ay önce eğitimlere başlayan oyuncu için bu proje farklı bir deneyim fırsatı sundu. Askeri eğitimden geçtiklerini anlatan oyuncu, tam bir disiplinle bu eğitimlerde yer aldıklarını ifade etti.

Güzel bir eğitim sürecinin ardından dizinin çekimlerine başladıklarını dile getiren Gözde Türker, “Bölümü izledikçe içinde olduğum için gurur duyuyorum. Umarım seyircimiz de her bölümü aynı duyguları hissederek izler” dedi.Kaynak