Yalı Çapkını dizisinden beklenmeyen hamle, Tuzak dizisini yerinden etti!

[ad_1]

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Birisi ekranda sezonun en yüksek reytinglerini alan dizi, diğeri reytinglerde şanssızlık yaşayan ve ilk 10 tablosunda bile yer alamayan dizi. Yalı Çapkını ve Tuzak dizilerini, birbirlerine rakip olarak getiren olay reytingle ilgili değil! Zira Tuzak dizisinin, reytinglerde Yalı Çapkını ile rekabet edecek bir durumu yok!

Fakat sosyal medyada bambaşka bir durum yaşanıyor Tuzak dizisi adına! Başrollerinde Akın Akınözü, Bensu Soral ve Talat Bulut’un rol aldıkları Tuzak dizisi, tv8 ekranlarında Perşembe akşamları yayınlanmakta. Dizi, ilk bölümünden itibaren reytingler konusunda hüsran yaşattı!

Dizinin her bölümü sonrasında aldığı reyting puanları ile bir kez olsun ilk 10 tablosuna girememesi de ayrı bir hayal kırıklığı! Fakat buna karşın diziyi izleyen sadık izleyiciler, yaptıkları yorumlarla sosyal medyada Tuzak’ı öne çıkarıyorlar! İzlemeyenlerin heyecanlı bir hikayeyi kaçırdığı Tuzak dizisi, izleyenler için ise hayli merak konusu olmaya devam ediyor.

Özellikle Akın Akınözü hayranlığının baskın olduğu görülen yorumların çokluğu, diziyi sosyal medya sıralamalarından en üst sıralara çıkarmakta! Adba.tv tarafından Ocak’ın son haftasını kapsayan tablo aşağıda. Son haftalarda birinciliği kimseye bırakmayan Tuzak’ın bu hafta ileti sayılarındaki düşüş nedeniyle ikinci sıraya gerilediği görülüyor.

Yalı Çapkını dizisinin bir kaç haftadır yoğun bir şekilde sosyal medyada, çoğu da eleştirel yorumlarla yer alması, dizinin ‘en popüler dizi/program’ kategorisinde ilk sıraya yerleşmesini sağlamış görünüyor. Yalı Çapkını dizisi, Star TV’nin yüz akı bir projesi. OGM Pictures imzalı dizi, yayına geldiği günden beri gündemden düşmediği gibi 15’li rakamlara çıkan reytingleriyle de son yılların en dikkat çeken yapımı olmayı başardı.

Sosyal medyada da etkin bir şekilde görünüyor. Dizinin oyuncuları Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu’nun Seyran ve Ferit olarak çok beğenildiği dizi, bir kaç bölümdür dizideki gergin sahneler nedeniyle kimi eleştirileri almış olsa da büyük bir izleyici kitlesine sahip başarılı bir yapım.

Popülerlik konusunda da 23-29 Ocak haftasında 60 bin 800 ileti ile en popüler dizi oldu. Tuzak dizisi de 41 bin 800 ileti ile 2. sırada. Yürek Çıkmazı dizisi ise bir süredir 3.lüğü koruyor. Survivor 2023’ün 4. sırada yer aldığı tabloda sırasıyla Kızılcık Şerbeti, Yargı, Emanet, Gelsin Hayat Bildiği Gibi, Gönül Dağı ve Kardeşlerim dizileri ilk 10’da yer alan yapımlar…

[ad_2]

Kaynak