Gerginlik, laf çarpma ve tahammülsüzlük! Kızılcık Şerbeti dizisinde Doğa hedef tahtasında


Kızılcık Şerbeti dizisi iki farklı kültürdeki ailenin birbirlerine tahammül etme, empati yapma ve anlayış sergileme sınavı olarak görülmeye başladı. Muhafazakar bir aileye gelin olan Doğa karakterinin seküler bir ailede yetişen bir genç kadın olması, hikayede kültür çatışmasının da önünü açtı.

Kızılcık Şerbeti dizisinin yapımcısı Faruk Turgut ve oyuncular, bu kültürel farklılığı iyi yönde bir farkındalık projesi olarak sunacaklarını ifade eden sözleriyle eleştirileri yatıştırmıştı. Kızılcık Şerbeti dizisinin 11 Kasım Cuma günü yayınlanacak 3. bölümünde Doğa karakterinin abartılı partisine, nişanlısı Fatih’in ailesinden gelen tepkiler yeni bölümde fazlasıyla öne çıkacak.

Gerginlik artacak, aile üyeleri arasında birbirlerine laf atmalar ve tahammülsüzlük içeren sahneleri yeni bölümde izleyeceksiniz. Ancak ortamı Pembe karakteri yumuşatacak ve Doğa ile Fatih’in düğünü öncesinde birbirlerini anlama noktasında iki ailenin yaşayacakları da önemli bir deneyim fırsatı olarak ekrandaki izleyiciler tarafından dikkatle takip edilecek.

Kızılcık Şerbeti dizisi reytinglerini geçen hafta artırdı ve yeni bölümde de bu artışın devam etmesi beklentisi yüksek. Kızılcık Şerbeti’nin üçüncü bölümünde yaşanacaklarla ilgili detaylar da şöyle:

Muhafazakâr ailenin içinde tanıdığı Ömer ile farklı bir ortamda bir araya gelen Kıvılcım, Ömer’in kendisini olduğundan başka tanıyacağı endişesine kapılır. Her ne kadar bunun önemli olmadığını söylese de için için Ömer’in düşüncelerini kafasına taktığının bilincindedir.

Teyzesi Alev’in düzenlediği bekarlığa veda partisine katılan Doğa, partinin biraz abartılı olması nedeniyle başta Fatih olmak üzere tüm ailenin hışmına uğrar. Düğün öncesi tatsızlığı uzatmak istemeyen Pembe ortalığı az da olsa sakinleştirir. Düğünde farklı aile kültürlerinden gelen bir takım zorluklar yaşanacak, ancak en büyük sürprizi Doğa’nın babası ve yeni nişanlısı yapacaktır.

Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör, Müjde Uzman gibi önemli isimlerin başrolünde yer aldığı “Kızılcık Şerbeti” yeni bölümüyle 11 Kasım Cuma saat 20.00’de Show TV’de!Kaynak