Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin küçük bir hilesi var! Hakan Karahan dayanamadı, o hileyi açıkladı!


Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi salı akşamları atv ekranında yayınlanıyor ve başarılı reytingler alarak da bu sezonun etkili çıkış yapan projelerinden birisi olarak göz dolduruyor. Dizinin hikayesinde önemli rollerden birisi de Hakan Karahan’ın canlandırdığı Dumrul karakteri oldu.

Ünlü oyuncu şimdilerde 62 yaşında ama ekranda onu görenler dövüş sahnelerinde ne kadar etkili olduğunu ve bu yaşına rağmen de çok iyi dövüştüğünü düşünüyor. Fakat burada bir hile var. Yanıltmak için yapılan oyun anlamına gelen hile, tam da Hakan Karahan gibi oyuncuların bu dövüş sahneleri için kullanılabilecek bir kelime.

Gerçekten de Hakan Karahan bu tür aksiyon dolu, dövüş sahnelerinde rol alıyor ama asıl orada işi yapan karşısındaki profesyonel dövüş ustası oluyor. Figüran olarak bu dövüş sahnelerinde ünlü oyuncunun karşısındaki kişiler, bu işin profesyoneli ve onların işi de dövüş sahnesini izleyiciye inandırmak.

Hakan Karahan bu durumu Dizi TV programında açıkladı ve Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin dövüş sahneleriyle ilgili küçük hile de ortaya çıkmış oldu.

26 yıl boyunca akti olarak Aikido yaptığını anlatan Hakan Karahan, siyah kuşak olduğunu ve 3. dan seviyesinde bulunduğunu söyledi ve bu tür dövüş sahnelerinin perde arkasındaki gerçeği şu sözlerle anlattı:

“26 yıl aktif olarak Aikido çalıştım. Siyah kuşak, 3. danım. Beni aksiyonda güzel gösteren benden ziyade karşımdakinin kabiliyeti. Son derece modern ekipler var, dövüş sanatlarını bilen. Bu arkadaşlar profesyonel olarak geliyorlar. Daha önce koreografi hazırlanıyor. Biz antrenmanımızı yapıyoruz. Benim gibi yaşlı birisinin sakatlanmayacağı hareketleri seçerek bu aksiyonu tamamlıyoruz.”

Hakan Karahan 1960 doğumlu bir oyuncu ve uzun yıllardır da dizilerde yer almaya devam ediyor. Karahan, 62 yaşında olmasına rağmen Ben Bu Cihana Sığmazam dizisindeki aksiyon dolu sahnelerde bir hayli iyi görüntü sergiliyor.

Lise yıllarındaki kilosundan bile daha düşük kilosunun bulunduğunu anlatan oyuncu hem antrenman yapıyor hem de yediklerine çok dikkat ediyor. Günlük yemek öğününü ikiye indirdiğini anlatan Hakan Karahan, unlu ve şekerli yiyeceklerden uzak durarak kilosunu korumakta olduğunu anlattı.Kaynak