Gain Yeni Dizisiyle Bomba Patlattı! Cezailer Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var? Yok Böyle Sıradışı Konu!


Oyuncuları ve farklı konusu ile şimdiden gözde haline gelen iddialı dizi Cezailer’in çekimleri başladı…

İddiasını oyuncuları kadar farklı konusundan da alan dizinin adeta yıldızlar geçidi olan kadrosunda başrolleri Yiğit Özşener ve Rıza Kocaoğlu paylaşıyor.

Ayrıca son dönemin en başarılı dizisi Mahkum’un da en gözde iki oyuncusunu kapması ile dikkat çeken dizi yakında GAİN’de yayınlacak.

Cezailer dizisinin güçlü oyuncu kadrosu ve sıra dışı senaryosuyla dikkat çeken hikayesi de çok konulşulacak. Dizi 1969 yılında ABD’de psikiyatri hastanelerinde gerçekleştirilmiş Rosenhan Deneyi’ni, günümüzde bir psikiyatrın Türkiye’de tekrarlamayı kafaya koymasıyla başlayan olayları anlatması ile şimdiden çok konuşulan yapımlar arasına girdi bile.

Yasak Elma Sezon Finali'nde Neler Olacak? Bomba Açıklamalar Atarda Geliyor! Ayrılık Haberi Şaşırtma mı? Şoka Hazırlanın

Yasak Elma Sezon Finali’nde Neler Olacak? Bomba Açıklamalar Atarda Geliyor! Ayrılık Haberi Şaşırtma mı? Şoka Hazırlanın

Murat Can Oğuz’un yönetmenliğini üstlendiği heyecanla beklenen dizinin güçlü oyuncu kadrosunda Esra Bezen Bilgin, Hayal Köseoğlu, Hakan Karsak, Ushan Çakır, Onur Ünsal, Şerif Erol, Cem Zeynel Kılıç ve Görkem Kasal gibi birbirinden değerli oyuncuların yer alması da dikkat çekti.

Cezailer dizisi çekimleri başladı, çok iddialı ve bir o kadar da farklı bir dizi olacak! haberi

Özellikle son dönemin gözde yapımlarından Mahkum dizisi ile yıldızları parlayan Sasha rolündeki Hayal Köseoğlu ve Hacı rolündeki Hakan Karsak güncel ve ciddi bir hayran kitlesi edindiğinden dolayı şimdiden Cezailer’in geniş bir izleyici kitlesini garantilediği muhakkak.

Bilim tarihinin en sarsıcı deneylerinden olan Rosenhan Deneyi’nde psikiyatr David Rosenhan ile kendi gibi aklı başında yedi arkadaşının, ülkenin dört bir yanındaki farklı psikiyatri hastanelerine yattığı ve doktorların kendilerini gerçekten hasta olanlardan ayırt etmelerini bekledikleri bilinirken, bunu konu edinen dizinin merak ve heyecan içinde beklenmesi de gayet normal.

CEZAİLER DİZİSİ KONUSU NEDİR?

GAİN'de yayınlanacak olan yeni dizi “Cezailer” için çekimler başladı

Meşhur Rosenhan Deneyini günümüzde, Türkiye’de yinelemek isteyen psikiyatr Mert Güngel, 2 hafta kalmak üzere girdiği hastanede mahsur kalacak ve gerçekte David Rosenhan’ın başına gelen felaketin aynısının tekrarlandığı bir senaryoya hapsolocaktır.

Dizide Güngel zamanla kendisinin bir psikiyatr olduğu gerçekliğinden uzaklaşacak ve oradan çıkabilmek için çaresizce her yolu deneyecektir. Kleptoman, şizofreni, Alzheimer ve manik depresyon hastaları ile dolu, cezai ehliyeti bulunmayanların olduğu “Cezailer” koğuşunda yaşanan olayların arka planında ise intikam, cinayet, sahtecilik ve yalan dolu karmaşık bir olay örgüsü yatıyor ve bu çerçevede de Cezailer, normale farklı bir açıdan bakıyor olacaklar.

“Normal nedir?” diyen Cezailer normalin ince çizgisinin iki tarafını da anlatıyor ve bunu da psikiyatri kliniğinin ceza-i ehliyeti olmayan suçlu akıl hastalarıyla yapıyor.

Bir çok filozofun da dile getirdiği üzere aslında “Kara Mizah” olan hayatımızda, kliniğin duvarlarının arkasındaki hayata ne kadar yakın ve ne kadar uzak olduğumuzu göreceğiz.

Dizide klinik şefi Menderes rolünü Rıza Kocaoğlu oynarken, deneyi tekrarlamaya karar veren psikiyatr Mert karakterine Yiğit Özşener hayat veriyor olacak. Lafını söylemekten asla çekinmeyen ve kimseden korkmayan psikiyatr Gamze’yi Esra Bezen Bilgin, cezailerin her şeyiyle ilgilenen hemşire Simge’yi ise son dönemin yıldız isimlerinde Hayal Köseoğlu canlandırıyor.Kaynak