Disney Plus’a üye olmak isteyenlere büyük müjde! 4 ay ücretsiz yayın hakkı tanındı!


Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan dünyanın en büyük dijital yayın platformlarından Disney Plus, üyelik şartlarını yeniledi. Türkiye’nin pek çok ünlü oyuncusu, yapımcısı, senaristi ile anlaşmalar imzalayan platform, 14 Haziran’da yayına başlayacak.

Heyecanla beklenen yayın öncesinde abone olacaklar için yeni bir imkan sunan Disney Plus, bu atağı ile ücretlerini yükselten Netflix’e de ciddi bir rakip olarak yeni bir hamle yaptı! Heyecanla beklenen yayın öncesinde fiyatlar yeniden güncellendi.

Aralarında Halit Ergenç, Demet Özdemir, Pınar Deniz, Engin Öztürk, İrem Helvacıoğlu, Can Yaman, Kerem Bürsin, Hande Erçel, Buğra Gülsoy gibi pek çok ünlü oyuncunun da bulunduğu isimleri bünyesine toplayan Disney Plus, üye olmak isteyen izleyicilere açılışa özel bir fırsat sunuyor.

Gelen açıklamaya göre, platformun yayına başlayacağı 14 Haziran’a kadar üye olacak kişiler için bir indirim fırsatı sunulmakta. ‘Tanışma paketi’ olarak adlandırılan bu fırsatta, 14 Haziran’dan önce kayıt olan, 26 Haziran 2022’ye kadar satın alma işlemlerini tamamlamayan aboneler, 12 ay yerine 8 aylık ücret ödeyecekler. Yani dört ay Disney Plus tarafından erken üye olanlara hediye edilecek.

Disney Plus’ın üyelik paketini bir ay önce açıklaması ile birlikte Türkiye’deki en büyük dijital platform Netflix ile fiyat anlamında arasını fazlasıyla açtığı ortaya konulmuştu. Netflix, fiyatlarını yükseltirken, Disney Plus’ın daha az ücretle başlaması, yeni dijital platforma üye kayışının çok olacağı ihtimalini de ortaya çıkarmıştı.

Bu son tanışma paketi ile önerilen fırsat da yine en yakın rakibi Netflix’in aboneleri için de bir alternatif olacak. Disney Plus’ın üyelik ücreti aylık 34,99 lira olarak belirlendi. İlk duyuruda yıllık üye olanlara iki ayın hediye edileceği ve bir yıl için 349,90 lira alınacağı belirtilmişti. Disney Plus bir adım daha attı ve belirlenen tarihe kadar üye olanların bir yıl için 349,90 lira yerine 279,90 lira ödeyeceklerini duyurdu.

Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’in yanı sıra 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha birçok stüdyodan binlerce saatlik içerik ve platforma özel orijinal yapımların yer alacağı Disney+, dünyanın en sevilen hikayelerinden pek çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Disney Plus’ın gelişi, bir başka ulusal dijital platform olan Netflix’in tahtını sallayacak gibi görünüyor! Halen Türkiye’de 3 milyondan fazla üyeye sahip olan Netflix ücretini kısa süre önce artırmıştı. Mart ayında yapılan artışla daha önce 26,99 lira olan temel paket 37,99 liraya, daha önce 40,99 lira olan standart paket 57,99 liraya, daha önce 54,99 lira olan özel paket üyeliği ise 77,99 liraya yükseltilmişti.Kaynak