Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman’da yaşanan stratejik kararlar şimdi de Destan dizisini değiştirecek!

[ad_1]

atv ekranında izleyicilerle Salı akşamları buluşan Destan dizisi, başladığı gibi sezon sonuna kadar çok güçlü bir şekilde gelemedi. İlk aylarda iyi reytingler alan dizi, büyük ilgi çekti ve sosyal medyada da bu ilginin izleri görüldü.

Dünyanın birçok ülkesinde yayınlanan ve bu anlamda da büyük fark yaratan Destan dizisinde Ebru Şahin, Akkız karakteri ile işinin hakkını verdi. Oyuncu hem çekimler öncesinde aldığı eğitim hem de çekimler devam ederken yaptığı fedakarlıklar ile Destan dizisinin ayakta kalmasını sağlayan en önemli isimlerden birisi oldu.

Ebru Şahin’in Hercai gibi 3 sezon süren ve yoğun geçen bir diziden sonra yine çok büyük emek harcadığı Destan’da yer alması hayranlarının da takdirini kazandı. Edip Tepeli, 3 başrol adayından birisiydi ve Batuga rolü ile Ebru Şahin’in partneri olmayı başardı. Sefirin Kızı’ndan sonra Edip Tepeli adına da bu büyük bir deneyim fırsatı oldu. Selim Bayraktar ise yine ustalığını sergileyerek milyonlarca izleyiciyi bir kez daha kendisine hayran bıraktı.

Destan dizisi ilk sezonun sonlarına doğru hem Ramazan ayı olması hem de havaların ısınmaya başlayarak televizyon izlenme oranlarının düşmesinden çok etkilendi. Dizinin reytingleri bu süreçte ciddi bir gerileme yaşadı. Destan dizisinin ikinci sezonu için de birçok dizi hayranı ortalamalara yaklaşan reytingleri görünce telaşa kapıldı…

atv’nin ne yapacağı merakla beklenirken, setten haberler de geldi… Destan dizisi ikinci sezonda da yoluna devam edecek. Bu kararın alındığı artık kesin. Ancak dizide büyük değişim yaşanacak. Bu değişim ile birlikte yeni sezonda Destan dizisi çok farklı bir hikaye kurgusu ve yeni eklenecek oyuncular ile yoluna devam edecek.

Bozdağ Film zaten bu tür büyük projelerinde ilk sezonları deneme olarak görüyor ve ikinci sezonda büyük atak yaparak ilerliyor. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinde de benzer bir strateji izlendi. Şimdi aynı stratejinin Destan dizisi için de uygulanacağı anlaşılıyor.

Dizinin hayranları şimdiden ikinci sezondaki bu büyük değişimin merakı içinde.

[ad_2]

Kaynak