Hande Erçel ve Can Yaman partnerliğinde önemli gelişmeler var!


Televizyongazetesi.com/Detay – Türk dizi dünyasının iki yıldız ismi Hande Erçel ve Can Yaman’ın Disney Plus’ın yeni projesi El Turco’da partner olacağı iddiası bir süre önce ortaya atılmıştı. Şimdi bu iddiada yeni gelişmeler var.

Bir yıldan uzun süredir kariyerini İtalya’da sürdüren Can Yaman çok yakında, 14 Haziran’da Türkiye’deki yayınına başlayacak olan Disney Plus’ta yayınlanacak dizisi El Turco’nun çekimleri için Türkiye’ye gelecek. Bugüne kadar gelen bilgilere göre Can Yaman’ın bu dizide biri Türk diğeri dünyaca ünlü bir isim olan iki kadın partneri olacak.

Geçen hafta ortaya atılan bir iddia Can Yaman’ın bu dizideki partnerinin en son rol aldığı Sen Çal Kapımı’nın elde ettiği uluslararası başarıdan sonra dünya çapında bir isme dönüşen Hande Erçel olacağı yönündeydi. Son günlerde setleri çok özlediğini dile getiren Hande Erçel hakkındaki bu iddia büyük heyecan yaratmıştı.

Şimdi bu iddiayla ilgili yeni gelişmeler var. Buna göre Hande Erçel’in projeyle anlaşması bir hafta içinde sonuçlanacak. Dizinin konusunu çok beğendiği belirtilen Hande Erçel’in tek çekincesinin Can Yaman’la birlikte oynamak olduğu iddia ediliyor.

Orhan Yeniaras’ın El Turco isimli romanından uyarlanan dizinin hazırlıkları sürerken, hayranlar arasında ise iki başarılı oyuncunun buluşma ihtimali nedeniyle heyecanlı bir bekleyiş yaşanıyor. Senaryosu Kerem Deren tarafından kaleme alınacak olan dizi Ay Yapım tarafından çekilecek.

Yönetmenliğini bugüne kadar Ezel, Babil, Karadayı gibi başarılı dizilere imzasını atan Uluç Bayraktar’ın üstleneceği El Turco dizisi Osmanlı’nın Viyana Kuşatması zamanında geçecek. Dizi, tarihçi ve yazar Orhan Yeniaras’ın El Turco isimli romanından uyarlanacak. Kitap, Osmanlı’nın IV. Mehmed devrinde gerçekleşen Viyana Kuşatması’nın bilinmeyenlerini anlatıyor.

El Turco dizisinde Can Yaman’a dünyaca ünlü bir kadın oyuncunun eşlik edeceği de belirtiliyor. Ancak bu isimin kim olduğu hala netleşmedi. Herkesi şaşırtacak o isiminse yakında netleşeceği ve açıklanacağı söyleniyor.Kaynak