Damla Sönmez’in ayrıldığı Aziz’in reytinglerinde düşüş var! Dizi final mi yoksa sezon finali mi yapacak?

[ad_1]

Televizyongazetesi.com/Detay – Show TV’nin cuma akşamları ekrana gelen Aziz dizisi çok beğenilmesine rağmen reytinglerde hiçbir zaman beklenilen çıkışı yapamadı. Dizide Dilruba karakterini canlandıran Damla Sönmez’in ayrılığının ardından reytinglerde düşüş yaşandı. Şimdi herkesin kafasında tek bir soru işareti var: Aziz sezon finali mi yapacak yoksa final mi?

Başrollerinde Murat Yıldırım, Damla Sönmez ve Simay Barlas’ın yer aldığı Aziz dizisi kış sezonu başında ekrana ilk geldiğinde büyük heyecan yaratmıştı. Bu heyecanın en önemli sebebi hiç kuşkusuz başrol oyuncularının çok sevilen isimlerden oluşmasıydı. Hikaye de ilgi çekiciydi ancak Aziz hiçbir zaman reytinglerde beklenen çıkışı yakalayamadı.

Aziz dizisinde zamanla Simay Barlas’ın canlandırdığı Efnan karakteri çok sevilince daha çok ön plana çıkarıldı ve Damla Sönmez’in hayat verdiği Dilruba’nın önüne geçti. Dilruba’nın hikayedeki yeri azalınca Damla Sönmez geçen hafta yayınlanan bölümle Aziz’e veda etti.

Damla Sönmez’in ayrıldığı bölümde reytinglerde hafif bir kıpırdanma oldu ancak cumartesi akşamı yayınlanan son bölümde Aziz’in reytingleri bir hayli düştü. Aziz dizisi genel izleyici sıralamasında üç bandındaki puanıyla sekizinciliğe kadar indi.

Bu durum izleyicinin kafasını iyice karıştırdı. Çünkü Aziz’in reytingleri iç açıcı değil. Normalde bu reyting puanlarını alan diziler final yapıyor. Ancak kış sezonunun sona ermesine birkaç hafta kalmasına rağmen Aziz’in final yapacağına dair hala bir işaret bulunmuyor. Bu da Aziz’in ikinci sezonda da devam edeceği yorumlarına neden oluyor. Ancak izleyici Aziz’in final yapma ihtimalinin bulunup bulunmadığını da merak ediyor.

Dizinin iki ana karakteri Aziz ve Efnan’ı canlandıran Murat Yıldırım ile Simay Barlas’ın partnerliği izleyiciler tarafından çok sevildi. Bunu üzerine Murat Yıldırım, rol alacağı yeni filmde başrolü yine Simay Barlas’la paylaşmak istedi. Murat Yıldırım, yaz aylarında Yer Eksi İki isimli sinema filminde rol alacak. Hakan Evrensel’in aynı adlı romanında uyarlanacak dizide Murat Yıldırım başrolü Simay Barlas’la paylaşacak.

[ad_2]

Kaynak