ATV’nin umut hikayesi Adı Sevgi, bayram tatilini fırsat bildi!


ATV’de iki ay önce başlayan ve reytinglerde bir türlü istenen başarıyı gösteremeyen dizisi Adı Sevgi, pazar akşamı yeni bölümüyle ekrana geldi. Bayramda güçlü rakiplerinin yeni bölüm yayınlamamasını fırsat bilen dizi reytinglerini yükseltti.

Pazar akşamları ekrana gelen ve bir umut hikayesi olarak izleyicileri etkilemeye çalışan dizinin başrolünde Gizem Güneş ile Yunus Emre Yıldırımer bulunuyor. Hikayesi sevilse de reytingleri ile çok iyi bir çıkış yapamayan dizinin pazar akşamı sekizinci bölümü yayınlandı. Pazar akşamlarının en güçlü iki dizisi Yargı ve Teşkilat’ın ise yeni bölümü yayınlanmadı.

Dolayısıyla bu durum Adı Sevgi için büyük bir fırsat oldu. Bugüne kadar reytinglerde bir türlü çıkış yapamayan ve büyük hayal kırıklığı yaşayan dizi pazar akşamı yayınlanan yeni bölümüyle tüm izleyicilerde dördüncü olmayı başardı. Ancak reyting puanları yine üç bandındaydı.

Bu hafta her ne kadar sıralamada yükselse de Adı Sevgi için durum pek de umutlu görünmüyor. Yaz sezonu yaklaşırken ATV’nin reytinglerde başarısız bu dizisi için ne yapacağı büyük merak konusu. Mayıs sonuna kadar dizinin devam etmesi beklense bile, ATV’nin ikinci sezonda Adı Sevgi’yi yayınlaması zayıf bir ihtimal olarak gözüküyor. Ancak henüz karar verilmedi.

Adı Sevgi dizisi hayallerinin ve umutlarının peşinden koşan mesleğine aşık genç bir öğretmenin, kararlılık, sevgi ve fedakarlıkla verdiği amansız mücadeleyi, öğrencilerde, ailelerde ve bütün kasabada yarattığı değişimi anlatıyor.

Adı Sevgi’nin başrol oyuncuları Gizem Güneş ile Yunus Emre Yıldırımer, başarılı bir partnerlik süreci geçirirken, dizinin hikayesinin etkili bir dram olmasına rağmen, izleyicinin ilgisinin az olması dikkatleri çekiyor. Sadece reytinglerde değil, sosyal medya ortamında da gerçekleşen bu ilgi azalması Adı Sevgi dizisi için üst üste iki kriz konusu oldu.Kaynak