Zalim İstanbul dizisiyle popülerleşen Ozan Dolunay, yeni Kanal D dizisinde yine eski ekiple buluştu!


1990 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ozan Dolunay, diziler konusunda son dönemde yaşadığı iki büyük şanssızlık ile dikkatleri çekti. 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar isimli diziyle kariyerine başlayan oyuncu, geçen 7 yıllık dönemde birbirinden etkili projelerde bulunma fırsatı elde etti.

Yer aldığı projelerdeki başarılı performansları ile göz dolduran oyuncu; Oyunbozan, Yüksek Sosyete, Lise Devriyesi, Darısı Başımıza gibi projelerde tecrübe kazandı. Ozan Dolunay’a büyük popülerlik sağlayan dizi ise Zalim İstanbul oldu. Bu yapımda; Bahar Şahin, Berker Güven, Sera Kutlubey, İdris Nebi Taşkan ve Simay Barlas ile öne çıkan genç oyuncular arasında Ozan Dolunay da vardı.

Zalim İstanbul, bu genç isimlerin bir hayli beğenilmesine ve yapımcıların birbiri ardına projeler teklif etmesine sebep oldu. Ozan Dolunay da son 2 yıldır birçok proje teklifi alıyor.

2020 yılında Elçin Sangu ve Yasemin Allen ile birlikte İyi Günde Kötü Günde isimli dizinin başrolünde yer alan Ozan Dolunay, projenin sadece 6 bölüm sürmesinin şanssızlığını yaşadı. Bu sezon benzer bir durumu Fox TV’nin Misafir isimli yapımıyla yaşayan oyuncu, Hazal Kaya ve Buğra Gülsoy ile partner olmuştu.

Arada Bizi Ayıran Çizgi isimli dizide de izlediğimiz Ozan Dolunay, ayrıca Merve Kült isimli sinema filminin de başrolüne seçildi… Oyuncu şimdi de yeni sezonda izleyicilerle buluşacak olan Hayallerim, Babam ve Sen isimli dizinin başrol erkek oyuncusu oldu.

Kanal D için hazırlanan ve Ağustos sonunda yayınlanması beklenen projede Ozan Dolunay ile Berrak Tüzünataç ikilisini başrolde izleyeceksiniz. Yine bir dram dizisi tercihinde bulunan Ozan Dolunay, Zalim İstanbul’un finalinden 2 yıl sonra yeniden Kanal D dizisi ile anlaşmış oldu.

Sırma Yanık’ın senaryosunu yazdığı dizinin bir diğer önemli yanı ise, aynı senaristin Ozan Dolunay’ın da öne çıktığı Zalim İstanbul’un da senaryo yazarı olmasıdır. 39 bölüm süren Zalim İstanbul ile büyük başarı kazanan Sırma Yanık, son dönemde Masumiyet ile Annemizi Saklarken isimli dizilerin de senaryosunu yazmıştı.

Bir diğer dikkat çeken nokta ise Zalim İstanbul’un da bir dönem yönetmenliğini yapan Cevdet Mercan’ın yeni Kanal D dizisinin de başına geçmesi oldu.

Bu da gösteriyor ki, Kanal D yeni bir Zalim İstanbul havası yaşatacak bir dizi yapmanın peşine düştü… Ozan Dolunay da 2 yıl önce kendisine büyük popülerlik katan Zalim İstanbul’daki arkadaşları ile yeniden bir projede buluşmuş olacak.Kaynak