Yeşilçam’ın unutulmaz filmi Ah Nerede dizi oluyor! Dizi usta bir oyuncuyu dört yıl sonra setlere döndürecek!


Yeşilçam’ın en parlak döneminin yaşandığı 70’li yıllarda çekilen ve başrollerini Gülşen Bubikoğlu ile Tarık Akan’ın paylaştığı unutulmaz film Ah Nerede dizi oluyor. Büyük heyecan yaratan dizi, dört yıldır setlerden uzak olan usta bir oyuncuyu ekrana döndürecek.

Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden biri olan Ah Nerede’nin çekileceği ilk olarak aylar önce ortaya çıkmıştı. Yapımcılığını,Suavi Doğan ve Kerem Çatay tarafından kurulan Onuncu Ev’in üstlenece dizi için hazırlıklara başlanmıştı.

Filmin yayın haklarının Orhan Aksoy ve Sadık Şendil’in varislerinden satın alınmasının ardından yapım şirketinin dizinin senaryo çalışmaları için düğmeye bastığı belirtilmişti. Hatta Gülşen Bubikoğlu’nun canlandırdığı karakter için Demet Özdemir’e teklif götürüldüğü ortaya atılmıştı. Ancak bu bilgi doğru çıkmadı. Uzun süre de projeden yeni bir haber gelmedi.

Görünüşe göre Ah Nerede projesi çok yakında gerçekleşecek. Çünkü dizinin oyuncuları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre yayınlanacağı kanal önümüzdeki günlerde belli olacak yeni dizi için usta oyuncular Tarık Papuçcuoğlu ve Ayşe Kökçü ile anlaşıldı.

Habere göre Tarık Pabuçcuoğlu dizide, 1975’te çekilen filmde Tarık Akan’ın hayat verdiği Ferit karakterinin babası olan Hulusi Kentmen’in rolünü canlandıracak. Hayat Bilgisi dizisindeki Amil hoca karakteriyle hafızalarımıza kazınan tiyatro dünyasının usta oyuncusu Tarık Pabuçcuoğlu en son 2018 yılında Gülperi dizisiyle ekrana gelmişti. Başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’in üstlendiği diziye Pabuçcuoğlu, Yakup Ağa karakterine hayat vermişti.

Ah Nerede dizisinin kesinleşen bir başka oyuncusu da unutulmaz Bizimkiler ve Yazlıkçılar dizisiyle tanıdığımız usta tiyatro oyuncusu Ayşe Kökçü. Usta oyuncu da filmde Şükriye Atav’ın hayat verdiği Ferit’in annesi karakterini canlandıracak. Bülent İşbilen’in yönetmen koltuğuna oturacağı diziyi Kübra Sülün ve Meryem Demirli yazıyor.

Hazırlıkları hızla süren Ah Nerede dizisinde başrol oyuncularını canlandıracak isimler ise henüz belli olmadı. Adını, Füsun Önal’ın o dönem çok ünlü olan şarkısından alan ve oyuncu kadrosu Gülşen Bubikoğlu, Halit Akçatepe, Hulusi Kentmen gibi Yeşilçam’ın usta oyuncularından oluşan filmin konusu şöyleydi:

Bursalı bir toprak ağasının İstanbul’da okuyan üç oğlu, ailelerinin bildiğinin aksine bir hayat sürmektedir. Tıp fakültesinde okuyan en büyük oğul Ferit (Tarık Akan), hemşehrisi olan bir kızla nişanlı olmasına rağmen, yakışıklılığının da getirdiği avantajla zamparalık peşinde koşarken, eczacılık fakültesinde okuyan ortanca oğul Murat (Halit Akçatepe) ise tam bir kumarbazdır. En küçük oğul, mühendislik öğrencisi olan Ömer (Cengiz Nezir) ise, dönemin siyasi olaylarının tam göbeğindedir. “Sınıfta kalmaktan başları dönmüş” olan çocukları, aileleri yakında mezun olacak diye bilmektedir. Ailelerinin çocuklarının gerçek durumlarını öğrenmesi üzerine olaylar gelişir.Kaynak