Heyecanın doruğa ulaştığı Yargı izleyicisine kötü haber!


Kanal D’nin pazar akşamları milyonları ekrana kitleyen reyting birincisi dizisi Yargı’da yine heyecan dorukta. İşlerin yine karıştığı Yargı’da izleyici nefesini tutmuş pazar akşamını bekliyor. Ancak bu haber diziyi heyecanla bekleyenlerin canını sıkacak.

Yargı dizisi pazar akşamları izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Dizinin en son 30. bölümü ekrana geldi ve izleyici yine nefesini tutmuş bir şekilde ekrana kitlendi. Ancak dizinin 31. bölümünü bekleyenlere tatsız bir haberimiz var. Çünkü pazar akşamı yayınlanmayacak. Sebebi bayram tatili.

Önceleri Teşkilat’la dişe diş rekabette olan Yargı artık reyting birinciliğindeki yerini garantiledi. Çünkü son birkaç haftadır Yargı, birinciliği Teşkilat’a kaptırmıyor. Teşkilat’ın reyting puanlarında da düşüş gözleniyor.

Ancak sezonun son birkaç haftası Teşkilat’ın lehine olacak gibi görünüyor. Çünkü Yargı’nın sezon finaline diğerlerinden biraz daha erken gireceği belirtiliyor. Kimi dizilerin sezon finalleri Haziran ayının ikinci haftalarına uzanırken, Yargı dizisinin Mayıs ayında sezon finali yapacağı öğrenildi. Ekibin yoğun bir tempoda çalıştığı dizi için sezon finali de erkene çekilmiş. Bu durum elbette Teşkilat’ın işine yarayacak. TRT 1 dizisi sezon finalini belki de reyting birincisi olarak yapacak.

Yargı’nın son bölümünde şunlar olmuştu: Eren’in Zafer’e üç el sıkıldığını fark etmesi, cinayetin seyrini değiştirdi. Cinayet mahallinde üçüncü bir şahsın varlığına dair şüpheleri giderek artan Pars ve Eren bu delilin üzerine gitme kararı aldı. Akıllara gelen ilk isim Serdar olurken, Serdar’ın sorgulanacağını duyan ve kendisinden bir şeyler sakladığından şüphelenen Yekta soluğu Serdar’ın yanında aldı. Serdar bir şeyler sakladığını inkar etse de izleyenler, Zafer’in ölümüne sebep olan kurşunları Serdar’ın sıktığına tanıklık etti.

Çınar ve Metin’in masum olma ihtimallerine dayanamayan Ceylin, Metin’in tutuklu yargılanması için dilekçe verirken aynı zamanda Yekta’yı neden ele vermediğini Pars’a açıkladı. Karşılığında ise Yekta’nın yaptıklarının bedelini ödemesi için Pars’tan yardım sözü aldı. Ilgaz’dan bir seçim yapmasını isteyen Ceylin, bu davaya hiçbir şekilde müdahil olmadığı takdirde Ilgaz’la beraber olmaya devam edebileceklerinin altını çizdi.Kaynak