Yeniden zirveye çıkan Mahkum’da hikaye iyice tuhaflaştı!


Televizyongazetesi.com/Detay – Fox TV ekranında izleyicilerle Perşembe akşamları buluşan Mahkum, dün yeni bölümüyle ekrana geldi. Geçen hafta zirvedeki yerinden olan Mahkum bu hafta yeniden yerini almayı başardı. Ancak son bölümlerde hikayesindeki gariplikler nedeniyle eleştirilen Mahkum’da işler iyice bir tuhaflaştı.

Dün akşam 20. bölümüyle ekrana gelen Mahkum dizisi izleyicilerin kafasını karıştırdı. Önce yeni bölümün ekrana gelmeyeceği duyuruldu. Ancak son dakikada yeni bölümün yayınlanacağı öğrenildi. Tüm bu şanssız gelişmeye rağmen Mahkum, zirvedeki yerini bu hafta eline geçirmeyi başardı.

Başrollerini Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu’nun paylaştığı Mahkum dizisi dün akşam aldığı altı bandındaki puanla tüm izleyiciler ve ABC1’de birinci, AB’de ise ikinci oldu. Ancak dün akşam Mahkum’un en azılı rakibi Camdaki Kız’ın yeni bölümü ekrana gelmedi. Dolayısıyla Mahkum’un bu durumu fırsata mı çevirdiğini önümüzdeki hafta anlayacağız.

Mahkum dizisini son haftaların en sert düşüşünü yaşayan yapımlarının başında geliyor. Dizinin hikayesine yönelik eleştiriler artarken, bu kadar sert düşüş herkesi şaşırttı. Bu arada dün akşam yayınlanan bölümde Mahkum’un hikayesinde çok tuhaf gelişmeler yaşandı.

Dün akşam yayınlanan bölümde daha önce ölümünü izlediğimiz Barış Yesari’nin yaşadığı ortaya çıktı, Fırat savcılık görevine geri döndü, Savaş’ın annesi öldü. Tüm bu gelişmeler izleyicileri de büyük şaşkınlığa uğrattı. Barış ve Savaş Yesari’yi canlandıran İsmail Hacıoğlu ise performansıyla bir kez daha alkışları topladı.

Mahkum dizisi son haftalarda reytinglerinde yaşanan hızlı düşüşü yeniden toparlamayı başardı. Ancak dizinin sıkı izleyicileri Mahkum’un senaristlerinin işlerinin zorlaşacağına dikkat çekiyor. Bu izleyiciler daha ilk bölümlerde Mahkum dizisinin aynı orijinali gibi devam ettiğine dikkat çekmişti. Orijinalin 18 bölümde sona erdiğini söyleyen bu izleyiciler esas hikaye sona erdiğinde ve senaristler ekleme yapmaya başladığında dizinin reytinglerinin düşmesinin çok büyük bir olasılık olduğunu belirtmişti. Dolayısıyla Mahkum’un önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyeceğini hepimiz merakla bekliyoruz.Kaynak