Yeniden Türkiye’de dizi çekecek olan Can Yaman için artık yeni projesi El Turco’ya odaklanma zamanı!


Televizyongazetesi.com/Detay – Yaklaşık 1,5 yıl önce İtalya’ya yerleşerek kariyerine bu ülkede devam etmeye kararı alan Can Yaman, uzun bir aradan sonra yeniden Türkiye’de dizi çekecek. 14 Haziran’da Türkiye’deki yayınına başlayacak olan Disney Plus için çekilecek El Turco dizisinin başrolünde yer almaya hazırlanan Can Yaman yeni rolüne odaklandı.

Türkiye’de en son Bay Yanlış dizisinde rol alan ve düşük reytingler sebebiyle dizinin erken final yapmasının ardından İtalya’ya yerleşen Can Yaman yaklaşık 1,5 yıllık aradan sonra çok yakında Türkiye’de yeni bir dizi çekecek. Yaman, Disney Plus için çekilecek El Turco isimli dizide başrolde yer alacak.

Fiziksel görünümüyle dikkat çeken ve bu görünümü korumak için çok düzenli antrenman yapan Can Yaman, yeni dizisi için spor salonuna kapandı. Yakışıklı oyuncunun yeni rolüne hazırlanmak için düzenli spor yapmaya başladığı belirtiliyor. Can Yaman’ın yeni dizisinde canlandıracağı rolle ilgili henüz bir bilgi yok. Diziyle ilgili bilgiler bir sır gibi saklanıyor.

Senaryosu Kerem Deren tarafından kaleme alınacak olan dizi Ay Yapım tarafından çekilecek. Yönetmenliğini bugüne kadar Ezel, Babil, Karadayı gibi başarılı dizilere imzasını atan Uluç Bayraktar’ın üstleneceği El Turco dizisi Osmanlı’nın Viyana Kuşatması zamanında geçecek. Dizi, tarihçi ve yazar Orhan Yeniaras’ın El Turco isimli romanından uyarlanacak. Kitap, Osmanlı’nın IV. Mehmed devrinde gerçekleşen Viyana Kuşatması’nın bilinmeyenlerini anlatıyor.

El Turco dizisinde Can Yaman’a biri Türk biri yabancı iki kadın oyuncu eşlik edecek. Türk oyuncu için son zamanlarda Hande Erçel’in adı geçiyor. Ancak hala kesin bir açıklama yapılmadı. Dizinin konusunu çok beğendiği belirtilen Hande Erçel’in tek çekincesinin Can Yaman’la birlikte oynamak olduğu iddia ediliyor.

El Turco dizisinde Can Yaman’a dünyaca ünlü bir kadın oyuncunun eşlik edeceği de belirtiliyor. Ancak çok uzun süredir, yakında açıklanacağı söylenmesine rağmen bu ismin kim olduğu hala öğrenilemedi.Kaynak