Yazık oldu bu hikayeye, bu kadroya! Show TV’nin dizisi final yapıyor!


Hikayesi ve oyuncu kadrosu ile tanıtımları dönerken izleyicinin dikkatini çeken Show TV’nin dizisi Oğlum için final kararı geldi! Ekrana gelmeden önce izleyenleri heyecanlandıran bir yapımdı. Ancak ne yazık ki beklenen ilgiyi göremedi.

Hepsi birbirinden başarılı isimleri bünyesinde toplayan bir yapım olarak başlangıçta iddiası büyüktü. Canan Ergüder, Songül Öden ve Nihal Yalçın, Timur Acar, Feyyaz Duman, Serhat Teoman gibi önemli isimlerin yer aldığı dizinin ağır dram yüklü konusu da ilgi çekiciydi.

Fakat bir türlü dizi, istenen reytingleri alamadı. Düşük gelen her haftanın reytinginden sonra izleyici kanalın her an final kararı almasından endişe ediyordu zaten. Bu hafta 11. bölümü yayınlanan diziyle ilgili karar da bölüm öncesinde geldi!

Show TV’nin ‘bu kadro bir daha zor gelir’ dedirtecek bir kadroya sahip olan dizisi, hiç kimsenin içine sinmeyecek bir şekilde finale gidiyor!

Beklenen çıkışı yapamayan dizide oyunculuklar ne kadar etkileyici olsa da hikayesi de bir o kadar güçlü bulunsa da Oğlum dizisi, Çarşamba akşamları yayınlanan diziler arasında kendisine hakettiği yeri bulamadı!

Belli bir izleyici kitlesi olsa da ortalamanın altında reytingler alan Oğlum dizisi için kanal kararını verdi. Şimdilik dizinin kaç bölüm sonra final yapacağı netleşmiş değil. Fakat 2. sezonda devam etmeyeceği belli. Dizinin muhtemel finali ise Mayıs ayında.

Özellikle son haftalarda reytinglerdeki keskin düşüş ile birlikte final kararı da gecikmedi. Tabi hızlı bir reyting yükselişi her şeyi değiştirecektir ancak gidişat bu şekilde olursa final de yakın!

Ay Yapım imzalı dizi, güçlü kadrosuna ve ilginç hikayesine karşın neden karşılık bulamadı sorusu ne yazık ki tam olarak yanıtını bulamıyor. Bu kadar düşük reytinglerle dizinin maliyetlerinin karşılanması da zor. Bu nedenle kanalın yapacağı çok bir şey de kalmıyor!



Kaynak