Yargı dizisi sezona veda yemeğinde dikkat çeken ayrıntı! Diziden ayrılan iki isim geldi, onlar yoktu!


Sezona damgasını vuran bir dizi oldu Yargı. Kanal D’de Pazar akşamları yayınlanan Ay Yapım imzalı dizinin sezon finali için kamera arkası tüm ekip ve oyuncular bir araya geldi. Sezon finali bölümünü birlikte izleyen oyuncular ve ekip, öncesinde basının önüne çıkarak duygularını, düşüncelerini paylaştılar ve bol kahkahalı samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.

Başrollerde yer alan Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’e olan ilgi büyükken, dizinin senaristi Sema Ergenekon da büyük başarı elde eden dizinin başta gelen mimarlarından biri olarak ekiple birlikteydi. Ancak aynı zamanda eşi de olan ve dizinin Eren komiserine hayat veren Uğur Aslan, yemekte yoktu.

Ayrıca dizinin başarısında yine katkısı büyük isimlerden birisi olan yönetmen Ali Bilgin ile birlikte bazı oyuncuların da eksikliği göze çarptı. Yargı’da Neva karakterine hayat veren Başak Gümülcinelioğlu, Yekta’yı oynayan Uğur Bilgin, son haftalarda öne çıkan karakterlerden birisi olan Cüneyt’i oynayan Hakan Dinçkol gibi bazı isimlerin orada olmaması dikkatleri çekti.

Ancak bu arada diziden uzun zaman önce ayrılan fakat hikayede sürekli olarak isimleri geçen hatta olayların örgüsünde tam ortada bulunan isimlere hayat vermiş iki genç oyuncu ise sezona veda yemeğinde ekibe katıldı. Dizinin daha ilk bölümünde ölen ancak flashback sahnelerle zaman zaman ekrana gelen, hikayenin odağında olan ve hala anılan Ceylin’in kardeşi İnci’ye hayat veren Ece Yüksel de yemeğe katıldı.

Yine Yargı dizisine damgasını vuran ve ölümüyle herkesi şok ederken, ardından bıraktıklarıyla dizi bitene kadar etkisi geçmeyecek bir başka isim Engin’e hayat veren Onur Durmaz da yemeğe katılan isimler arasındaydı.

Dizinin sezon finali bölümü başlamadan önce magazincilerle buluşan oyuncular, sezon boyunca zorlu ancak keyifli bir çalışma geçirdiklerini anlattılar. Kaan Urgancıoğlu, dizinin başarısında sadece ön planda görünen oyuncu kadrosunun değil, kamera arkasında set amirinden tüm ekip çalışanlarına herkesin büyük emeği olduğunun özellikle altını çizdi.

Usta oyuncu Hüseyin Avni Danyal ise kamera arkasında ve önünde ustaca yapılan bir iş olduğunu belirterek “Çok fazla kafa yorum, çok fazla ne yapmaları gerektiğini düşünen bir ekiple çalıştım. Onu da gayet iyi yapıyorlar. Bence şahaneler” diye konuştu. Kaan Urgancıoğlu ise Danyal için “Türkiye’nin Jack Nicholson’ı” benzetmesini yaptı.

Dizinin senaristi Sema Ergenekon ise “Çok zor bir süreçti. Bir şeklide 34. bölüme geldik. Şimdi tek hedefim, birinci sezondan daha iyi bir ikinci sezon olması, inşallah öyle olur” açıklamasını yaptı.

Pınar Deniz de “Hakkını verdiğimizi düşünüyorum, tüm ekip olarak” diyerek zorlu bir sezon geçirdiklerini altını çizdi ve hayatı boyunca unutamayacağı insanlarla bir arada olduğunu ve unutamayacağı bir karakteri canlandırdığını özellikle belirtti.

Bu arada dizinin başrolleri olarak en çok dikkat çeken Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in 3 sezondur iki farklı dizide birlikte çalışıyor olmalarından dolayı ekran uyumu da bir başka konuşulan konu.

Urgancıoğlu, Deniz ile uzun süredir birlikte çalışmaları konusunda “Birbirimize destek olmadan yapabileceğimiz bir iş değil. Biz Pınar ile omuz omuza çalışıyoruz. Sürekli birlikteyiz. Aşk 101’i de sayarsak bu 3. sezon oluyor. Birbirimize bir anlayış geliştirdik ve bundan çok keyif alıyoruz. Bütün ekiple bunu yaşıyoruz” dedi.

Bu keyifli sohbetin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.Kaynak