Yargı dizisi hayranlarına büyük veda vakti beklenenden daha erken olacak!


Kanal D ekranında pazar akşamları yayınlanmakta olan Yargı dizisi bu sezonun en iyi çıkış yapan dizisi olarak öne çıktı… Fox TV’deki Mahkum, atv’deki Destan dizileri ile birlikte Yargı da bu sezonun etkili yeni dizilerinden birisi olmayı başardı… Kanal D’nin birinciliklerle anılan Yargı dizisi, bunu Teşkilat gibi çok etkili bir aksiyon dizisinin önüne geçerek başardı.

Sema Ergenekon’un 2 yıllık çabasının ürünü olan senaryo bu başarının da anahtarı konumunda. Tabii ki Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun muhteşem uyumu, Pars karakterinde Mehmet Yılmaz Ak’ın çok iyi bir çıkış yakalaması, sinsi kötülük konusunda uzmanlık sergileyen Yekta karakterinde Uğur Polat’ın da dikkat çeken performansları Yargı dizisini zirveye taşıyan en önemli etkenler olarak gözüküyor.

Yargı’nın izleyicileri ilk sezonu doyasıya bir heyecanla yaşarken, sezon finaline de adım adım yaklaşılıyor. Yargı dizisinin Haziran ayının ortalarına kadar sürmesini bekleyen bir izleyici kitlesi var ama planlamanın farklı olduğu ortaya çıktı.

Yargı dizisi için ekip bu sezon çok yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. 24 Nisan Pazar günü 30. bölümü yayınlanacak olan dizinin 34. bölümü ile birlikte 22 Mayıs’ta sezon finali yapacağı ortaya çıktı.

Yargı dizisi belki de birçok diziden birkaç hafta daha erken izleyicisine veda edecek. Finali belli olan yapımlardan örneğin Yasak Elma 13 Haziran’a kadar ekranda kalmaya devam edecek. Yargı, ise belki de birçok diziye göre biraz daha erken veda etmiş olacak.

Şimdiden ikinci sezonda hikayenin nasıl gelişeceğini merak eden ve Sema Ergenekon’un 3 aylık arada iyi hikaye kurgusu oluşturacağını düşünenler, Yargı dizisinin ikinci sezonda da birinciliklerle anılacağını düşünüyor.

Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu’nun muhteşem performansı da izleyenleri çok etkiledi ve onların uyumu, enerjisi ve karakterleri özümseyerek ekrana yansıtması, başarının da anahtarı konumundaydı…Kaynak