Yalı Çapkını dizisi için ortaya atılan erken final iddiası doğru ise büyük hata olur!

[ad_1]

Yalı Çapkını isimli Star TV dizisinin Mayıs ayında final yaparak izleyicilerine veda edeceği ile ilgili basında birçok haber yapıldı. Afra Saraçoğlu ile Met Ramazan Demir ikilisinin başrolünde yer aldığı dizinin bu sezon sonunda final yapacağı yönündeki bilgi gazeteci Sadık Şimşek’in haberine dayandırılıyor.

Dizinin yapım ekibinin hikayeyi tadında bırakmak maksadıyla böyle bir planlama içinde olduğuna yönelik bilgiler basında yer aldı.

Ancak bu durum büyük bir hata olarak da Türk dizi tarihinin kayıtlarına geçecektir. Böyle etkili bir hikaye ve güçlü bir izleyici desteği varken, projenin tadında kalması amacıyla bitirilmesi özellikle hikayesi istenildiği kadar uzatılabilecek durumda olan Kızılcık Şerbeti’ne büyük alan açmaktan başka bir fayda sağlamaz.

Star TV’nin Yalı Çapkını dizisini bitirmesinin ardından yerine getireceği yapımların biten dizinin elde edebileceği reytinglere ulaşması bile kolay olmayabilir.

Cuma akşamları reyting rekabetinin en sert günlerinden birisi olmasına rağmen hem Yalı Çapkını hem de Kızılcık Şerbeti dizileri muazzam bir izleyici desteğine sahip. Bu durumun iki diziden birisinin ekran ömrünü tamamlaması durumunda diğer kanala büyük bir hediye olacağı gerçeğini de görmek lazım.

Star TV’nin böyle zorlu bir reyting rekabetinde Yalı Çapkını dizisini en az bir kaç sezon daha uzatabilmek için planlamaları şimdiden yapması daha akıllıca olacaktır.

Tabii ki her dizi bitirilebilir ama her yeni proje Yalı Çapkını’nın hikaye sorunları yaşamasına rağmen elde edebileceği reytinglere bile çıkamayabilir.

Daha önce bu durumu birçok televizyon kanalı deneyimledi ve tutan bir projeyi hikayesi nedeniyle bitirenler, daha sonra çok iyi hikaye ve oyuncu kadrosu olan projelerinin bile kısa sürede reytinge yenildiğini gördü.

Yalı Çapkını gibi bu kadar büyük bir izleyici kitlesini etkilemiş bir yapımın sezon sonunda gözden çıkarılması çok büyük bir hata olacaktır.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

[ad_2]

Kaynak