Yalı Çapkını dizisi çok büyük çıkış yaptı, düşüşü de hızlı oldu!

[ad_1]

Yapı Çapkını dizisi Cuma akşamları Star TV ekranında yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin ikinci sezonu devam ediyor ve hikaye olarak da geniş bir izleyici kitlesini etkilediğini söylemek gerekiyor.

Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir ikilisinin başrolünde yer aldığı dizi, geçen sezonun en iyi projesi olarak öne çıkmıştı. Dizinin reytingleri çift haneli oranlarda gerçekleşmiş ve uzun süre de diğer tüm yapımlardan çok iyi reyting sonuçları elde etti.

Yalı Çapkını dizisinin ikinci sezonunda da umutlar çok yüksekti. Özellikle sezon başında yenilenen hikayenin izleyicileri diziye daha çok bağlayacağı düşünülmüştü. Ancak bunun tam tersi oldu. Hikayenin yenilenmesi ters tepki dersek yanlış olmaz. Çünkü karakterlerin eski halleri ile yeni senaryodaki hallerinde uyumsuzluk vardı ve izleyiciler bu durumdan hoşlanmadı.

Yalı Çapkını dizisinde senaristlerin bir süre izleyicilerin kızgınlığına rağmen hikayede kapsamlı değişimler yapmaması ile birlikte izleyici kaybı derinleşerek arttı.

Yalı Çapkını dizisi ikinci sezonunda 26 bölüm geride kaldı ve işlerin pek de iyi gitmediği reytinglerde anlaşılıyor.

Geçen sezonun flaş projesi olan dizinin en çok izlenen yapımlar arasında tüm kişiler kategorisinde 6. sırada olduğunu, AB grubunda 7. sırada bulunduğunu ve ABC1’de ise 8. durumda olduğunu belirtelim.

Bahar dizisinin bu sezon büyük çıkış yaptığı reytinglerde; Kızılcık Şerbeti, Kızıl Goncalar, İnci Taneleri, Yargı, Kuruluş Osman ve Gönül Dağı dizilerinin iyi sonuçlar aldığı gözlemleniyor. Yalı Çapkını dizisi de bu projeleri takip ediyor.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

[ad_2]

Kaynak