Ve Teşkilat dizisinden bir isim daha ayrıldı! Sezon finaline doğru yaprak dökümü sürüyor!

[ad_1]

Televizyongazetesi.com/Detay – TRT 1’de Pazar akşamları yayınlanan Teşkilat dizisi, aksiyon yüklü hikayesiyle beğeni topluyor. Başrollerinde Çağlar Ertuğrul ve Deniz Baysal Yurtçu’nun rol aldıkları yapım, sezon finaline doğru izleyiciye daha büyük heyecanlar yaşatmakta. Bazı oyuncuların ayrıldığı dizinin, yeni sezona giderken yeni hikayelerle devam edeceği de anlaşılıyor.

8 Mayıs Pazar akşamı 45. bölümü yayınlanan dizide bir ayrılık daha yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda dizinin iki başarılı oyuncusunun ayrılışına tanıklık etmişti izleyici. Dizinin sevilen karakterlerinden Mete Başkan karakterine hayat veren Mesut Akusta’nın ardından, her ne kadar oynadığı Ceren karakteri sevilmese de oyunculuğu ile çok başarılı bulunan Ezgi Eyüboğlu da diziye veda etmişti.

Sezon sonuna doğru aksiyonun hız kesmediği dizinin yayınlanan son bölümünde yine heyecanı tavan yapan anlar yaşandı! Yıldırım, Türk istihbaratının eline geçerken, Halit ve Yıldırım’ın yüzleşmesi de büyük dikkat çeken bir sahne oldu.

Ekip, Yıldırım’ın telefon mesajlarının şifrelerini çözdü ve BARKAN projesine karşı düzenlenen planı bozmak için harekete geçti. Bu sırada Hakkı Dayı, patlayan bomba yüklü araçtan inemedi! Diziye veda edeceği bir süre önce öğrenilen Tuncer Salman, Hakkı Dayı karakterini ölmesiyle birlikte diziye de veda eden isim oldu.

49. bölümüyle sezon finali yapacak olan dizinin yeni sezonunda yer almayacak olan isimlerinden birisi de Hakan Boyav. Tövbekar karakterine hayat veren Boyav da 3. sezonda dizide yer almayacak. Yarın akşam ekrana gelecek olan 46. bölüm ile birlikte 4 bölümü kalan dizi, sosyal medyada da son bölümüyle çok konuşuldu. #KritikKarar etiketiyle sosyal medyaya damgasını vuran dizinin 45. bölüm özeti şöyle:

Serdar ve Halit nihayet Yıldırım’ı ele geçirdi. Yolun sonuna geldiğini anlayan Yıldırım, kaçmanın yollarını aramaya başladı. Yıldırım’ın Türk istihbaratının elinde geçtiğini öğrenen Şirket, Yıldırım’ın konuşmasını engellemek için harekete geçti. Halit, Yıldırım’la yüzleşirken, Yıldırım, babasını kullanarak Serdar’ın aklını karıştırmaya çalıştı.

Ekip, Yıldırım’ın telefonundaki mesajların şifrelerini çözerek, savunma sanayine yapılacak saldırı tehdidinin sürdüğünü anladı. Zehra, Pınar, Hulki, Hakkı Dayı ve Sermet; Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından geliştirilen BARKAN projesine karşı düzenlenen hain planı bertaraf etmek için seferber oldu.

Serdar ve Halit Başkan, Yıldırım’ı Türkiye’ye getirmeye çalışırken Şirket’in önemli adamlarından birinin araya girmesiyle Fransız İstihbaratı peşlerine düştü. Halit’in kurduğu oyun sayesinde Yıldırım için yolun sonu göründü.

Ekip saldırıyı önlemeye çalışırken, binada bomba yüklü bir araç olduğu tespit edildi. Bombanın imha edilmesi için yeterli süre olmayınca Hakkı Dayı hızla aracı güvenli bir yere sürmeye başladı. Zaten yaralı olan Hakkı Dayı fazla dayanamadı ve bombanın patlamasından önce araçtan inemedi…

Teşkilat’ her pazar saat 20.00’de TRT 1’de…

[ad_2]

Kaynak