Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol’u başrolde buluşturacak dizinin yayın tarihi belli oldu!


İki ünlü oyuncu Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol, daha önce 2017-2018 sezonlarında yayınlanan Kanal D’nin Siyah Beyaz Aşk dizisinde bir araya gelmişlerdi. İzleyici, o dönem iki oyuncuyu birbirine o kadar çok yakıştırdı ki o günden beri yeni bir projede bu ikiliyi görmek hayranları olağanüstü bir çaba harcadı. Ekranın unutulmayan çifti, bu kez bir Netflix projesinde buluştu.

Çekimleri geçtiğimiz sene yapılan Ay Yapım’ın Netflix için çektiği “Kuş Uçuşu” dizisinin yayın tarihi büyük bir merakla bekleniyordu. Yönetmenliğini Deniz Yorulmazer’in yaptığı dizinin izleyiciyle buluşacağı tarih sonunda belli oldu.

Bir televizyon kanalında yaşanan kuşak çatışmasını izleyiciye etkileyici bir dille anlatmaya çalışan dizinin ilk sezonu 3 Haziran’da Netflix platformunda yayınlanacak. Dizide Birce Akalay “Lale”, İbrahim Çelikkol “Kenan”, Miray Daner “Aslı”, İrem Sak ise “Müge”, Burak Yamantürk de “Selim” karakterine hayat verecek.

Çalışmayı sevdiğini belirten Birce Akalay, daha önce kendisine gelen projeler olduğunu ve bunları okumaya devam ettiğini söyleyerek yeni ve hali hazırdaki projelerle ilgili şu açıklamada bulunmuştu.

“Henüz daha bilmiyorum, karar verdim diyemem. İki tane projem var zaten, birisi Kuş Uçuşu, diğeri Mezarlık. İkisi de dijital platformda girecek. Sanırım onlar izleyici ile buluştuktan sonra karar verme noktasına geleceğim.”Kaynak