Unutulmaz dizi Zümrüdüanka yeni bir ülkede daha yayınlanacak!


Fox TV ekranlarında izleyiciyle buluştuğu dönem büyük ilgi gören Zümrüdüanka dizisi sona ereli bir yıldan fazla zaman oluyor. Ancak dizi yurt dışındaki macerasına devam ediyor. Unutulmaz dizi çok yakında yeni bir ülkede daha yayınlanacak.

Başrollerinde Ceren Yılmaz ve Alp Navruz’un yer aldığı, onlara Hatice Aslan, İsmail Hacıoğlu, Selim Bayraktar gibi usta isimlerin eşlik ettiği Zümrüdüanka dizisi iki sezon olarak ekrana gelmişti. Yayınlandığı dönem fırtınalar estiren dizi Ocak 2021’de yayınlanan 26. bölümüyle ekranlara veda etmişti.

Türk izleyiciler tarafından hala unutulmayan Zümrüdüanka dizisinin yurt dışındaki macerası devam ediyor. Yurt dışında büyük ilgi gören dizi şimdi de Güney Amerika ülkesi Ekvador’da yayınlanacak. Dizi çok yakında bu ülkede ekrana gelmeye başlayacak. Kapadokya’da geçen dizi bu bölgenin mistik görüntüleri nedeniyle özellikle yabancı izleyicilerin çok ilgisini çekiyor.

Zümrüdüanka dizisinin ilk sezonu çok başarılı gitmişti. Ancak ikinci sezonda reytingleri düşmeye başlamıştı. Bunun üzerine kanal dizinin gününü değiştirmişti ancak yine de kar etmemişti. Dizinin hayranları reytinglerin düşmesinden senaristleri sorumlu tutuyordu.

Son döneminde yaşanan talihsizliklere rağmen unutulmayan dizinin konusu şöyleydi: Zümrüt Kuloğlu, Nevşehir’in en müflis mahallesinde babası, annesi ve iki kız kardeşiyle birlikte yaşamakta, İç Anadolu’nun en kudretli ailelerinden Demirkanların fabrikasında çalışmaktadır… Zümrüt’ün annesi Ülfet halinden sürekli şikayet eden, kızlarını hayırlı bir kısmetle evlendirip yaşadıkları rezil hayattan kurtulmanın hesapları peşinde olan bir kadındır…

Zümrüt, bir yandan onun baskılarıyla başa çıkmaya uğraşırken diğer yandan Demirkanların varislerinden Adil Bey’in evlenme teklifini annesinden gizlemeye çalışmaktadır… Ne var ki Ülfet bunu öğrenecek ve kızını nikah masasına oturtmak için bin bir çeşit oyuna başvuracaktır… Zümrüt ise her şeye rağmen direnecektir. Çünkü yüreğini kavuran bir sır vardır… Zümrüt, Demirkanların Suriye’de şehit düşen torunu Serhat’a aşıktır… Ve bu aşk küle dönmüştür…Kaynak