Üç Kız Kardeş dizisinin kadın izleyicisi kazan kaldırdı: Türkan’ı değiştirin!


Salı akşamlarına damgasını vuran Kanal D’nin sevilen dizisi Üç Kız Kardeş, izleyicinin heyecanla takip ettiği yapımlardan birisi. Başladığı günlerde bu denli bir ilgiyi çekeceğini kimse tahmin etmemişti. Ancak bir kaç hafta içinde sezonun en iddialı yapımlarından Destan’ı reyting birinciliğinden eden Üç Kız Kardeş dizisi, her bölümüyle ilgiyle izlenmekte.

İclal Aydın’ın çok okunan aynı isimli romanından uyarlanan Üç Kız Kardeş dizisinde İclal Aydın, Almila Ada, Berker Güven, Özgü Kaya, Reha Özcan başrollerde yer alıyor. Dizide istemediği evlilikten sonra karısına giderek aşık olan Somer ile Türkan aşkı, giderek dizinin en çok beğeni toplayan hikayesi oldu.

Türkan’ın hikayedeki konumu farklılaşmaya başlarken, izleyicilerin de sosyal medyadan mesajları farklılaşmaya başladı. Önce Somer’in Türkan’a aşık olmasını isteyen izleyiciler bu dileklerine kavuştuktan sonra da olası ayrılık ve yaşanan gerilimlerle birlikte Türkan karakterinin değişimi talep ediyor!

Dizinin hikayesinde Özgü Kaya’nın hayat verdiği Türkan’ın pasif olma halinin artık değişmeye başlaması ile hikayede sevgi ve gururu temsil eden Türkan’ın hali daha çok ilgi topluyor. Türkan’ın ezik ve güçsüz gösterilmesine tahammül edemeyen izleyiciler. kayınvalidesi Rüçhan karşısında karakterin ezilmemesi gerektiğinden yana.

Bu mücadelede Türkan’a büyük destek veriyor izleyici. Bu arada hikayede ise Somer ve Türkan ayrılığını isteyen Rüçhan, olayları tersine çeviren bir sürece neden oluyor. Kayınvalidesinin kabul edilemez kötülükleri karşısında sinmeyen Türkan’ın başkaldırışı, izleyici açısından da sevindirici bir gelişme.

Ayrıca Özgü Kaya’nın Türkan rolüne de çok yakıştığını belirtiyor izleyiciler mesajlarında. Oyunculuğu beğeni toplayan Özgü Kaya, giderek hikayedeki en dikkat çekici karakter haline gelmekte. Bu durumun ‘güçlü kadın duruşu’ şeklinde yükselmesini isteyen bir izleyicinin şu sözleri ise pek çok izleyicinin ortak görüşü adeta:

“Bu dizi Türkan’ı hep ezik gösterdi bize. Kadınlar öyle değiliz, artık susmuyoruz ve kendimizi ezdirmiyoruz. Türkan’ı değiştirip, kadınların ne kadar güçlü olduğunu bu dizide görmek istiyoruz. Artık mağdur kadın dizilerinden bıktık, biz ekranlarda güçlü kadınlar görmek istiyoruz.”

Özellikle kadın dizi hayranları tarafından merakla takip edilen Üç Kız Kardeş dizisinde Türkan’ın mücadelesini içselleştiren izleyiciler, onun güçlü durmasını istiyorlar…Kaynak