TV8, Annenin Sırrıdır Çocuk’un resmen ipini mi çekti?


TV8’in, Engin Öztürk’ü bir süre aradan sonra yeniden ekrana döndüren dizisi Annenin Sırrıdır Çocuk başarılı oyunculuklara rağmen reytinglerde çıkış yapamadı. Böyle olunca kanal final kararı aldı. İzleyicilere göre yayıncı kanal TV8, resmen Annenin Sırrıdır Çocuk dizisinin ipini çekti.

Başrollerinde İrem Helvacıoğlu, Engin Öztürk, Selin Yeninci ve Olgun Toker’in yer aldığı Annenin Sırrıdır Çocuk yaklaşık 2,5 ay önce ekrana gelmeye başladı. Farklı hikayesiyle ön plana çıkan dizi buna rağmen reytinglerde bir türlü istenen çıkışı yapamadı. Dizinin reytingleri ilk bölümden itibaren hep ortalamanın altında gitti.

Uzun süredir mücadelesini sürdüren dizi reyting savaşına yenik düştü ve nihayet hakkında final kararı alındı. Annenin Sırrıdır Çocuk hem farklı hikayesi hem de başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekiyordu. Özellikle diziyi çok beğenen bir hayran kitlesi vardı. Bu kitleye göre TV 8 resmen dizinin ipini çekti.

Normalde kanallarda dizilerin başlama saati 20:00. Annenin Sırrıdır Çocuk dizisi de uzun bir süre saat 20:00’de başladı. Hatta dizinin reytingleri yavaştan yükseliş trendine girmeye başlamıştı. Ancak TV 8, Survivor yayınını öne çekmek için Annenin Sırrıdır Çocuk’un başlama saatini birkaç hafta önce 19:30’a çekti. İzleyiciler bunun kendileri için erken bir saat olduğunu ve bu durumun dizinin izlenme oranlarını iyice düşürdüğünü savundu. Bu da final kararını hızlandırdı.

TV8, Annenin Sırrıdır Çocuk dizisi için 13 bölüm olarak anlaşmıştı. Reytingleri çok kötü giden dizinin akıbeti bir süredir tartışma konusuydu. Ancak görünen o ki kanal 13. bölümü bekleyemeden 11 bölümde final yapma kararı aldı.

Annenin Sırrıdır Çocuk dizisi özellikle Selin Yeninci’nin performansıyla gündem oluyordu. Selin Yeninci’nin oyunculuğu ile dizi de ön plana çıkmaya başlamıştı. Biraz reytinglerini yükselttiği gözlenen dizi, bu hafta ekrana gelen üçüncü bölümüyle tüm izleyicilerde beşinci sıraya kadar yükselmişti.Kaynak