Türkiye’de pek de ilgi çekmeyen tarihi dizi için Emre Kıvılcım’a yeni görev çıktı!


Özbekistan’da yayınlanması için hazırlanan ve bu ülkede büyük de ilgi çeken Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinin ikinci sezonunun çekilmesine karar verildi. Bozdağ Film tarafından Türk ve Özberk oyuncuların işbirliğinde hazırlanan dizinin 13 bölümlük ilk sezonu Türkiye’de yeterince ilgi çekmedi.

atv’nin geçen sezon sonlarına doğru yayınlamaya başladığı ama 7. bölümünden sonrasını ekrana getirmediği Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi en çok da Emre Kıvılcım’ı ön plana çıkartması ile dikkatleri çekti. Celaleddin Harzemşah’ın hayatının anlatıldığı dizi, 1200’lü yıllarda geçiyor… Dizinin o döneme uygun kostüm, dekor ve aksesuarlarla çok geniş bir platoda önemli bir hazırlık sonrası çekilebildiğini belirtelim. Emre Kıvılcım bu etkili hikayenin başrol oyuncusu olarak çok iyi bir performans ortaya koydu.

Emre Kıvılcım da Celaleddin Harzemşah karakterini başarıyla canlandırdı. Orta Asya ülkelerinde de yayınlanan dizinin burada büyük ilgi çekmesi, genç oyuncunun da tanınmasında etkili oldu.

1991 yılında Malatya’da dünyaya gelen oyuncu, Elif isimli dizideki Selim karakteri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Adı Zehra dizisinden sonra Bozkır Arslanı Celaleddin dizisiyle büyük çıkış yapan oyuncu, son dönemde ise Hayaller ve Hayatlar dizisinde yer aldı.

Emre Kıvılcım, 13 bölümden oluşan birinci sezonun ardından şimdi de 13 bölümlük ikinci sezon için hazırlanmaya başladı.

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı olan Bozdağ Film, serinin ikinci sezonu için ön hazırlıkları başlattı.Kaynak