Aşk 101’in romantik Sinan’ı Mert Yazıcıoğlu ortalığı karıştıracak bir diziyle dönmeye hazırlanıyor!


Mert Yazıcıoğlu son dönemin en başarılı oyuncularından biri. Özellikle Aşk 101 dizisinde canlandırdığı Sinan karakteriyle dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu ortalığı karıştıracak bir diziyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

28 yaşındaki başarılı oyuncu dizi dünyasına 2012 yılında Kayıp Şehir dizisiyle adım atmıştı. Ardından Karagül, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Mehmed: Bir Cihan Fatihi ve Bir Litre Gözyaşı dizilerinde rol aldı. Televizyon kanalında rol aldığı en son dizisi olan Bir Annenin Günahı isimli dizi ise reytingleri çok düşük olunca ekrana erken veda etti.

Mert Yazıcıoğlu’nun en büyük çıkış yaptığı dizi ise yayınlandığı dönem fırtınalar estiren Aşk 101 oldu. Başarılı oyuncu Netflix’te yayınlanan bu gençlik dizisinde, ailesinin ilgilenmediği romantik ve depresif Sinan’ı canlandırdı. Yazıcıoğlu bu dizideki performansıyla çok beğenildi.

Mert Yazıcıoğlu şimdi çok çarpıcı bir diziyle ekrana dönmeye hazırlanıyor. Disney Plus için çekilecek RU isimli dizide Yazıcıoğlu’nun partneri Meryem Uzerli olacak. Med Yapım tarafından Urla’da çekilecek RU isimli dizide Mert Yazıcıoğlu annesi kanser hastası olan, herkesi zorlayan problemleri kısa sürede çözen, üstün zekâlı Uzer karakterine hayat verecek.

Uzer’in hayatını eşiyle RU adlı restoranı işleten Reyan’la karşılaşması baştan aşağıya değiştirecek. Aralarında büyük yaş farkı olan çift birbirlerine ilgi duyacak ve tabuları yıkacak bir aşkı izleyicinin karşısına çıkaracak.

Dizide Reyan ile kendisinden yaş olarak küçük olan Uzer arasında toplum ve çevre baskısıyla sınanan çok güçlü bir aşk yaşanacak. Reyan rolü için Medyapım’ın patronu Fatih Aksoy, Meryem Uzerli’ye teklif götürdü. İkili geçtiğimiz günlerde yemekte bir araya gelip tekrar projeyi konuştu.Kaynak