TRT1’in gizlilikle yürüttüğü yeni dönem dizisinin detaylarını Erdal Özyağcılar açıkladı!

[ad_1]

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, geçen sezon Yasak Elma dizisinde Hasan Ali Kuyucu karakteri ile öne çıkmıştı. Aynasız Haluk isimli sinema filminde Tolgahan Sayışman ile birlikte başrolde yer alan oyuncunun ayrıca yeni bir dizi anlaşması yaptığı ortaya çıktı.

Balkan Ninnisi olarak isimlendirilen yeni proje için yakında Makedonya’ya giderek Üsküp’te ekiple birlikte çekimlere katılması beklenen Erdal Özyağcılar, 15 yıl aradan sonra yeniden Balkanlar’ı anlatan bir projede yer alacak. Elveda Rumeli isimli diziyle akıllarda yer edinen oyuncu, yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ediyor.

Aynasız Haluk isimli filmin hem başrolü hem de yapımcısı olan Tolgahan Sayışman ile 2007-2009 yılları arasında yayınlanan Elveda Rumeli dizisinde birlikte rol alan Erdal Özyağcılar, yıllar sonra eski rol arkadaşı ile yeni projede buluşmuş oldu.

Usta oyuncu, “Biz Tolgahan ile 3 yıl geçirdik. Çok tatlı, dürüst, çok şeker bir insandır. Anılarımız var. Böyle bir teklif ile gelince ben ona hiçbir şey söylemedim. Çünkü tek istediğim ona bir destek vermek. Böyle güzel bir emek vermiş, film sektörüne bir tane daha yapım firması kazandırmış. O farklı bir kategoride. Güzel de oldu film” diye konuştu.

Çok yoğun olduğunu anlatan Erdal Özyağcılar, yeni dizisi için de bilgiler verdi. Dizinin ismi ilk olarak Balkan Ninnisi olarak tarif ediliyordu ama isim değişikliği yapılması da bekleniyor. TV100’e açıklamalarda bulunan usta oyuncu, “Belki ismi Rumeli Sevdası olacak. TRT’ye böyle bir şey yapıyoruz. Çok da güzel bir kadromuz var” diyerek ilk ipucunu verdi.

Dizinin adı Rumeli Sevdası mı olur, yoksa başka bir isim mi olur henüz net olmasa bile, usta oyuncu ilk tüyoyu böylelikle vermiş oldu.

TRT1’de gelecek sezonda yayınlanacak olan yeni dizinin yönetmeni Doğan Ümit Karaca ile Elveda Rumeli projesinde de birlikte çalıştıklarını anlatan Erdal Özyağcılar, yıllar sonra buluştuklarını ve kostüm provaları yapıldığını anlattı.

Uğur Uzunok ve arkadaşlarının senaryosunu yazmakta olduğu yeni TRT1 dizisinden bazı detaylar da veren oyuncu, şu açıklamayı yaptı:

“Senaryoda çok şirin, gene bir aileden başlayarak, aşklar, sevgiler, eski sevdalar, şu andaki Türkler’in Makedonya’daki durumu. Türkler orada azınlık gibiler. Onlarla ilgili, tabii ki komedi olacak. Ama komedinin içinde olduğu kadar dramı, dramın içinde olduğu kadar da komedisi olacak. Evleda Rumeli’nin 2022 versiyonuna benzeyen daha bir sıcak bir iş olacak.”

[ad_2]

Kaynak