Tozlu Yaka dizisi bazı yönleriyle Kardeşlerim dizisini hatırlatıyor!


Uzun süredir konuşulan dizilerden birisi de Tozlu Yaka oldu… Fox TV’nin yeni yaz dizisi olarak öne çıkan projede yeni gelişmeler de yaşanıyor… NTC Medya tarafından hazırlıkları titizlikle yapılan dizide önce başroller belirlendi.

Son dönemin öne çıkan genç güzellerinden Nilsu Berfin Aktaş ile anlaşma sağlandı. Ardından da Çağla Şimşek ile dizi için yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı. Burak Dakak’ın da bu dizide yer alması için görüşmelere başlandığı ortaya çıkmıştı ama genç oyuncu ile anlaşma durumu henüz netleşmedi. Hakim dizisine de katılması beklenirken son anda kadrodan çıkan Burak Dakak, Aydınlıkevler isimli tiyatro oyunu ile tiyatro sahnesinde yer alıyor.

Ardından ise üst üste tecrübeli isimlerle anlaşmalar yapıldığı ortaya çıktı. Bu isimler arasında Dolunay Soysert, Tayanç Ayaydın, Kadim Yaşar, Nebil Sayın, Nur Yazar gibi tecrübeli isimler olması da dikkatleri çekiyor.

Tozlu Yaka bir gençlik dizisi olacak ama genç oyuncuları kadar tecrübeli isimlerin de katkısı belirleyici olacak gibi duruyor. Benzer bir durumu Kardeşlerim isimli dizide de görüyoruz. İkinci sezonu tamamlanmak üzere olan Kardeşlerim dizisinde de genç isimler ile tecrübeli oyuncular bir araya geldi ama daha çok gençler öne çıkartıldı.

Tozlu Yaka dizisinde de benzer bir durum yaşanacak gibi gözüküyor. Can Bartu Aslan ve Serra Pirinç gibi son dönemin dikkat çeken iki genç oyuncusu da dizinin kadrosunda yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere Çağla Şimşek de en son Kardeşlerim dizisinde yer almıştı. atv dizisinin gençlerle oluşturduğu sinerji birçok yapımcıya da harekete geçirdi. Tozlu Yaka dizisi de gençlerin ön planda olacağı ama tecrübeli isimlerin de onlara destek olacağı bir proje olarak öne çıkıyor.

Zengin ve fakir öğrenciler arasında yaşanan çatışmaların ortaya konulacağı Tozlu Yaka dizisi için hazırlıklar son aşamaya geldi. Çekimler öncesinde önümüzdeki günlerde okuma provalarının yapılması bekleniyor.

Dizinin Haziran sonu veya Temmuz ayı içinde izleyicilerle buluşması bekleniyor.Kaynak