Seversin, reytinglerde Gizli Saklı’nın gerisinde kaldı! Çarşamba akşamı reyting savaşı ne olacak?


Kanal D’nin yeni romantik komedi dizisi Seversin dün akşam ikinci bölümüyle ekrana geldi. İlk bölümüyle reytinglerde çok iyi bir açılış yapamayan dizi ikinci bölümünde düşüş yaşadı. Bu duruma Fox TV’nin yeni dizisi Gizli Saklı’nın ilk bölümüyle ekrana gelmesi de etkili oldu.

Çarşamba akşamlarının iki ezeli rakibi Seversin ve Gizli Saklı oldu. Her ikisi de romantik komedi türündeki dizilerden Gizli Saklı aynı zamanda polisiye bir yapım. Başrollerini İlayda Alişan ve Burak Yörük’ün paylaştığı Seversin ilk bölümüyle çok parlak olmayan bir sonuç almıştı. Dizi tüm kişiler ve ABC1 gruplarında altıncı olurken, AB’de ise beşincilik elde etmişti.

Seversin dizisi dün akşam yayınlanan ikinci bölümüyle yine bir yükseliş gösteremedi. Aksine reytingleri daha da düştü. Tüm izleyicilerde sekizinciliğe düşen Seversin, AB’de 7, ABC 1’de de 10. oldu. Bu durum Seversin için hiç de iç açıcı bir durum değil.

Bu düşüşe dün akşam Fox TV dizisi Gizli Saklı’nın ilk bölümünün ekrana gelmesi de etkili olmuş gibi görünüyor. Polisiye komedi türünde olan ve başrollerini Sinem Ünsal ile Halit Özgür Sarı’nın paylaştığı Gizli Saklı, tüm izleyicilerde Seversin’i geçti ve altıncı oldu. Dizi AB’de 5, ABC1’de de dördüncü sırada yer aldı.

Görünüşe göre Gizli Saklı ve Seversin arasında bu yaz büyük bir mücadele yaşanacak. Her ne kadar Seversin şu an için Gizli Saklı’nın gerisinde kalmış gibi görünse de sıralama önümüzdeki haftalarda değişebilir. Dikkatli izleyiciler geçen sene yine çarşamba akşamları yayınlanan Baht Oyunu ve Ada Masalı arasındaki reyting mücadelesini hatırlayacaktır. Ada Masalı çok hızlı bir giriş yapmış ve birkaç hafta öyle devam etmişti. Ancak Baht Oyunu bir süre sonra onu geçmiş ve birinciliğe kancayı takmıştı.Kaynak