Reytingleri düşen Yalı Çapkını dizisi, youtube’da parlamaya devam ediyor!

[ad_1]

Cuma akşamları Star TV ekranında izleyicilerle buluşmaya devam eden Yalı Çapkını dizisine ilgi geçtiğimiz haftalara göre bir miktar azaldı. 15’li reytingleri kadar çıkan ve sonrasında uzun bir süre çift haneli reytingleri ile göz kamaştıran dizi, son iki haftada izleyici kaybı yaşadı.

Artık çift haneli reytinglere yükselmesi daha da zorlaşan ve Kızılcık Şerbeti’ne de AB ve ABC1 gruplarında geçilen Yalı Çapkını için, senaryo sıkıntıları başladı. İzleyicilerin senaryodan memnun olmama halleri de rakip dizi Kızılcık Şerbeti’ne yaramış gibi gözüküyor.

Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir’in çok iyi bir dizi çiftine dönüştüğü Yalı Çapkını dizisinin reytinglerde, izlenme oranlarında yaşadığı bu önemli sıkıntılara rağmen, sosyal medyada gücünü muhafaza etmesi ve youtube ortamında da hala çok talep görmesi de gözlerden kaçırılmamalı.

Kızılcık Şerbeti, Gönül Dağı ve Yalı Çapkını dizileri elde ettikleri reytinglere bakıldığı zaman bu sezonun en başarılı 3 dizisi olarak gözüküyor. Böyle bir ortamda birincilik zaman zaman el değiştiriyor.

Yalı Çapkını’na youtube’da gösterilen ilginin büyüklüğünü yayınlanan bölümlerin tamamının ne kadar görüntülendiğine bakarak anlayabilirsiniz. Örneğin, 24 Mart Cuma akşamı ekrana gelen 25. bölüm 24 saat içinde 6 milyona yakın görüntülenme elde etti. Bu diğer dizilerin kolay kolay elde edemeyeceği büyük bir başarı.

Reytingleri düşen Yalı Çapkını dizisi, youtube'da parlamaya devam ediyor! 8

Dizinin yayınlanan bölümlerinin youtube ortamında en az 10 milyon ve üzerinde görüntülenme elde etmesi çok önemli bir başarı olarak kabul ediliyor. Hatta bazı bölümler 20 milyondan bile fazla görüntülenme ile müthiş bir başarı kazandı.

Bir dizinin youtube ortamında 20 milyon gibi görüntülenmeyi elde etmesi ve buna benzer oranları her hafta sürdürmesi hiç de göz ardı edilebilecek bir başarı değil. Dizinin 26. bölüm fragmanının da yine 24 saat içinde 3 milyona yakın görüntülenme alması da çok önemli bir veri olarak kabul ediliyor.

Sonuç olarak, Yalı Çapkını dizisinin reytinglerde bir miktar izleyici kaybetmesine rağmen hale sezonun en başarılı 3 dizisinden birisi olma hali sürüyor. Ayrıca, sosyal medyada güçlü bir etkileşim alan dizinin, youtube ortamında da yayınlanan videolarının muazzam bir başarı kazanmayı sürdürdüğü gözüküyor.

Reytingleri düşen Yalı Çapkını dizisi, youtube'da parlamaya devam ediyor! 9

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

[ad_2]

Kaynak