Reytingler düzelmeye başlarken Dokuz Oğuz dizisinin final yapması talihsizlik oldu!

[ad_1]

2023 yılının iddialı dizilerinden birisi olarak öne çıkan Dokuz Oğuz, Fox TV ekranında Cumartesi akşamları izleyicilerle buluşan bir yapım oldu. Türk askerinin kahramanlık hikayesi üzerine kurulan proje, daha ilk tanıtıldığı dönemde bir asker dizisi olarak izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Sosyal medyada yoğunlaşan bu ilgi ne yazık ki dizi başladıktan sonra reytinglerde gerçekleşmedi. Birçok kişinin heyecanla ve gururla takip ettiği Dokuz Oğuz dizisinde, Yasemin Allen ile Kubilay Aka başrollerde yer aldı.

Deniz Işın ve Dağhan Külegeç gibi önemli isimlerin de kadrosunda yer aldığı dizi düşük gelen reytingleri sonrasında 25 Mart Cumartesi günü final yaparak ekran ömrünü tamamladı.

Fox TV, bir kez daha düşük gelen reytingler nedeniyle bir dizisini daha erken final yaptırarak yayından aldı. Kanal yetkilileri sık sık bu tavır vermeyen ve yapımlara fırsat tanımayan erken final kararları nedeniyle eleştiriye uğruyor.

Dizinin tüm kişiler kategorisinde final bölümünde bile 3’lü oranlar elde etmesi, şu anda yayında olan birçok dizi ile benzer sonuçlar alıyor olması da dikkatlerden kaçmadı.

Dizinin setinden paylaşılan eğlenceli görüntüler ile izleyicilere veda edildi. Sosyal medyada yayınlanan veda mesajı şöyle:

“Her anı ayrı güzel olan #DokuzOğuz hikayemizin sonuna geldik. Emeği geçen ve bizleri destekleyen herkese çok teşekkür ederiz!”

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR[ad_2]

Kaynak