Perşembe akşamları, Camdaki Kız, Aldatmak ve Gelsin Hayat Bildiği Gibi için rekabetin adı değişti!


TelevizyonGazetesi.com/Detay – Her akşam hepsi birbirinden iddialı diziler için ekran karşısına geçen izleyiciler, yeni başlayan bazı dizilerin de yayına girmesi ile tercihlerini değiştiriyor. Mayıs sonunda pek çok dizi final yapacak ama sezon sonuna doğru yeni yapımlar ekrana gelmekte. İzleyenlerin uzun süredir takip ettikleri ve hikayelerine vakıf oldukları kimi dizilerden sıkılmaya başlamaları, yeni diziler için de bir avantaj oluyor.

Son dönemde Aile, Veda Mektubu, Adım Farah ve Yüz Yıllık Mucize dizileri, ekranı doldurmaya ve konuşulmaya başlayan yapımlar arasında öne çıkıyor. Bu hafta ilk bölümü ile ekrana gelen Star TV’nin Yüz Yıllık Mucize dizisi, Perşembe akşamları yayınlanmaya başlandı. OGM Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği ve yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı dizinin konusu hayli ilginç.

Perşembe akşamları, Camdaki Kız, Aldatmak ve Gelsin Hayat Bildiği Gibi için rekabetin adı değişti! 9

Nuran Evren Şit’in kaleme aldığı Yüz Yıllık Mucize dizisinin kadrosu da bir hayli iddialı. Birkan Sokullu, Ebru Şahin, Zerrin Tekindor, Necip Memili, Gözde Seda Altuner, Laçin Ceylan, Ayşegül Cengiz, Yalçın Hafızoğlu, Merve Nur Bengi, Ecem Çalhan, Zehra Kelleci ve Hümeyra’nın yer aldığı hikaye, ilk bölümüyle izleyicinin ilgisini çekmişe benziyor! Zira dizi, yayınlandığı gün, uzun süredir ekranda olan ve kemikleşmiş izleyicisi bulunan Camdaki Kız, Aldatmak ve Gelsin Hayat Bildiği Gibi’nin yanı sıra yeni dizilerden Al Sancak’ı bile sosyal medyada ezip geçti!

Perşembe akşamları, Camdaki Kız, Aldatmak ve Gelsin Hayat Bildiği Gibi için rekabetin adı değişti! 10

Günün en çok konuşulan dizisi olan Yüz Yıllık Yalnızlık, sadece AB Grubunda ilk 10’a girebilmiş olsa da sosyal medyada fırtına gibi esti adeta! Ortalamanın altındaki reytinglerine karşılık, twitter gündeminde 7 saat 40 dakika Türkiye trendlerinde bir numarada kalması ve dünya trendlerinde de 55 dakika bir numarayı koruması ayrı bir başarı oluşturdu.

Perşembe akşamları, Camdaki Kız, Aldatmak ve Gelsin Hayat Bildiği Gibi için rekabetin adı değişti! 11

Adba.tv tarafından dizinin ilk bölümünün yayınlandığı 23 Mart akşamı, diğer rakiplerini sosyal medyada ezici bir üstünlükle geçen Yüz Yıllık Yalnızlık dizisi, 33 bin 300 ileti ile en yakın rakibi olan Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisine attığı farkla da dikkat çekmekte. 19 bin 800 ileti ile günün sosyal medyada reytingi en yüksek ikinci dizisi olan Show Tv’nin dizisinden sonra ise makas açılıyor tabloda!

Al Sancak dizisi 6 bin 300, Camdaki Kız 2 bin 500 ve Aldatmak dizisi de bin 500 ileti ile günü tamamladı. Yüz Yıllık Yalnızlık dizisinin sosyal medyada bu kadar üste çıkması ve görünür olmasındaki etkenlerden birisi de başrolde yer alan Ebru Şahin. Hercai dizisi ile büyük bir hayran kitlesi edinen oyuncu, uluslararası alanda da dikkat çeken oranda bir hayrana sahip. Ayrıca geçtiğimiz sezon yayınlanan Destan dizisiyle de çok konuşulmuş ve dizinin yurtdışına satışlarında da Ebru Şahin ismi etkili olmuştu.

Yüzyıllık Yalnızlık dizisi, iddialı başlayan bir dizi olmasına karşılık reytinglerde isteneni veremese de sosyal medyanın etkisini de küçümsememek gerek! Zira Yalı Çapkını dizisi de ilk bölümü ile çok dikkat çekmemiş ancak hafta boyunca konuşulup bir kaç kez tekrarı da yayınlandıktan sonra 2. bölümüyle patlama yapmıştı reytinglerde. Bakalım Yüz Yıllık Yalnızlık dizisi de benzer bir başarıyı yakalayabilecek mi? İzleyip göreceğiz…

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİRKaynak