O nasıl kanatlanmak öyle! Kuş Uçuşu dizisi adeta Netflix listelerini alt üst etti!

[ad_1]

Netflix’in son yerli gözdesi Kuş Uçuşu dizisi oldu. Geçtiğimiz yıl Nisan aylarında çekimlerine başlanan diziyle ilgili kısıtlı bilgiler edinilebilmişti. X ve Z kuşağı iki kadının bir televizyon kanalındaki mücadelesinin hikayesinin anlatılacağı konuşuluyordu. Başrollerinde ise birbirlerine ekran uyumu açısından çok yakıştırılan Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol’un yanı sıra genç kuşağın başarılı oyuncularından Miray Daner de vardı.

Bu üç ismin başrolünü paylaştığı dizinin öne çıkan isimlerinden bir diğeri de Defne Kayalar oldu. Ay Yapım imzalı dizi, 3 Haziran’da Netflix’te yayına başladı. Özellikle Siyah Beyaz Aşk dizisiyle Çelikkol ve Akalay’ı yeniden bir dizide görmek isteyen fanları, heyecanla yapımı izleyip beğeni mesajlarını sıralamaya başladılar.

Cem Yılmaz ile birlikte pek çok ünlü isim de geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başlayan Kuş Uçuşu dizisiyle ilgili görüşlerini dile getiren sosyal medya paylaşımları yaparak diziye dikkat çektiler. Kuş Uçuşu dizisi, son yayınlanan yerli yapımlar arasında dikkat çeken bir dizi olarak listenin ilk sıralarına yükselmeyi başardı!

Büyük ilgi gören dizi, bir kaç gün içinde NetfliX’in Top 10 listesine girdi. Beklendiğinin aksine bambaşka bir hikaye sunan ve sert sahneleriyle de dikkat çeken Kuş Uçuşu dizisi, büyük ilgi gördü. İki farklı kuşak olarak çok çetin bir savaşa giren ünlü sunucu Lale Kıran ve ona çocukluğundan beri saplantılı bir hayranlık duyan stajyer Aslı’nın yaşadıklarını av ve avcı hikayesi şeklinde anlatan dizi beğeni topladı.

Nejat İşler’in sesiyle katkıda bulunduğu Kuş Uçuşu, gösterime girmesinden sonraki bir kaç gün içinde Türkiye’de zirveye yerleşirken, dünya sıralamasında da 6. sırada yer aldı. Ayrıca 40 ülkenin de ilk 10 sıralamasında da yer alarak büyük bir başarı kazandı.

Birce Akalay’ı ‘Öteki Taraf’ isimli farklı haberleriyle dikkat çeken bir programın deneyimli gazetecisi Lale Karın, Miray Daner’i de ona hayran ve yerine geçmek için hiç bir kural dinlemeyen stajyer Aslı olarak izlediğimiz dizide İbrahim Çelikkol ise kanalın yöneticilerinden ve Lale Kıran’ın eski sevgilisi Kenan rolünde yer aldı.
Yönetmenliğini Deniz Yorulmazer’in yaptığı, senaryosunu Meriç Acemi’nin yazdığı Kuş Uçuşu dizisinde ayrıca İrem Sak, Defne Kayalar ve Burak Yamantürk de öne çıkan rollerde yer aldılar.

[ad_2]

Kaynak