O kadar linçten sonra Yalı Çapkını dizisinin Pelin’i Buçe Buse Kahraman’dan herkese ders olacak tavır!


Yalı Çapkını dizisinde Pelin karakterini canlandıran Buçe Buse Kahraman, son dönemde sosyal medyada adı en çok konuşulan genç isimlerden birisi oldu. Dizinin hikayesinde Ferit ile Seyran karakterlerinin arasına giren metres Pelin karakteri, izleyicilerin tepkisini çekmeye devam ediyor. Birçok dizi hayranı Yalı Çapkını dizisinin senaristlerinin Pelin karakterini fazlasıyla öne çıkartmasından rahatsız.

Hatta bu durum geçtiğimiz hafta öyle büyük tepkilere neden oldu ki, dizinin 20. bölümünde bazı sahnelerin bu tepkiler nedeniyle değiştirildiği de ortaya çıktı. Pelin karakterinin bu kadar büyük tepki görmesi ile birlikte Buçe Buse Kahraman da bazen bu olumsuz yorumlara hedef olabiliyor.

Ancak genç oyuncu adına bu sezonun en iyi çıkış yapan ve çok iyi reytingler elde edebilen bir dizisinde yer almak kariyeri için büyük önem taşıyor.

1996 yılında İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, 2017 yılından bu yana setlerde yer alıyor. Çarpışma dizisi ile dikkat çeken oyuncu, Yasak Elma dizisindeki Lila karakteri ile büyük beğeni toplamıştı. Uyanış Büyük Selçuklu, Baş Belası ve Ben Gri isimli dizilerde de izlediğimiz oyuncu, şimdilerde Yalı Çapkını hikayesinin en sinir bozucu karakterlerinden birisiyle ekranda yer alıyor.

Çekimlerden bahseden oyuncu, “Çok güzel gidiyor, hepimiz de bu başarıdan dolayı çok mutluyuz, keyifle çalışıyoruz” diye konuştu. Sette çok eğlendiklerinin altını çizen Kahraman, bu durumun ekrana da yansıdığını ifade etti.

Kendisine yönelik tepkiler sorulduğunda ise işine odaklandığını ifade eden oyuncu, şu sözlerle olgunluk görüntüsü sergiledi:

“Biz işimizi yapıyoruz. Ben öyle bakıyorum. Bir karakteri canlandırırken iyi yorum da oluyor, kötü yorum da oluyor. İnsanlar sevebiliyor, sevmeyebiliyor, bağ kuruyorlar, kurmayabiliyorlar. Ben sadece işimi yapıyorum. Ne yazılırsa onu oynuyorum.”

Sosyal medyadan kendisine linç kampanyası yapıldığını kabul eden ve bu tür yorumlar aldığını ifade eden Buçe Buse Kahraman, bir psikolojik destek almadığını ve profesyonelce yaklaştığını ifade etti.

Genç oyuncunun şu sözleri, sosyal medyada estirilen linç rüzgarına en güzel yanıt oldu:

“Profesyonel bir şey yapıyoruz. Bir karakter canlandırıyorsun, insanlar sevebiliyor, sevmeyebiliyor. Saygı duyuyorum. Sadece bazı yorumlar tabii ki çok şahsa hakaret gibi oluyor. Onlar kırıcı oluyor. Ben oyuncuyum, ne yazılıyorsa onu oynuyorum. Ben çok keyifliyim, çok mutluyum olduğum işten. İnsanlar da umarım severek izliyorlardır.

Özellikle bir yorum okumuyorum. Gözümün içine sokulmaya çalışılan şeyler oluyor, onları görüyorum. Profesyonel bir şey yapıyorum. Her zaman öyle benim için, bundan sonra da böyle olacak.”

Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir ikilisiyle çok iyi anlaştıklarını belirten oyuncu, sette herkesin birbiri ile arasının çok iyi olduğunu ifade etti.

Setteki bu iyi ilişkilerin ekrana yansıdığını, farklı bir durum olsaydı bunun da izleyiciler tarafından fark edilebileceğini anlatan Buçe Buse Kahraman, “Hiçbirimizin birbiri ile bir sıkıntısı yok, hepimiz çok mutluyum. Bizi birbirimize düşürmeyin. Biz işimizi severek yapıyoruz” açıklamasında bulundu.Kaynak