Netflix ve Disney Plus’tan sonra TRT Dijital de diziler konusunda atağa kalktı!


Türkiye’nin kamu yayıncısı olan TRT’nin dijital platformu için hazırlıklar devam ediyor. 2023 yılında TRT Dijital platformunun yayınlarına başlaması bekleniyor. Şimdiye kadar bu platformu öne çıkartmak için çeşitli yapımlar hazırlandı. Mevlana dizisi bu noktada en dikkat çeken dizi olarak öne çıkıyor.

Konya’da çekimleri geçen yıl başlayan ve geçtiğimiz günlerde tamamlanan Mevlana dizisinde çok önemli oyuncular buluştu ve TRT Dijital’in açılış projelerinden birisi olacak. Ayrıca Akif isimli milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan dizinin de çalışmaları sürüyor.

TRT Dijitalde yayınlanacak çeşitli projeler için de hazırlıklar devam ediyor ve bu hazırlıkların da yoğunlaşmaya başladığını gözlemliyoruz. TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Zahit Sobacı, yaptığı açıklamada TRT’nin dijital yayın platformu ile Netflix’e rakip olacaklarını belitti.

Zahit Sobacı’nın da belirttiği gibi TRT’nin dijital platformu 2023 yılında hizmete girecek. Şimdiden de önemli içerik hazırlıkları sürüyor. Bu yapımlardan birisi de Ölmeden Önce dizisi oldu.

Haziran ayının üçüncü haftasında dizinin ekibinin sete çıkması ve çekimlerin başlaması bekleniyor. Ahmet Sönmez’in senaryosunu yazdığı Ölmeden Önce dizisinde, öleceklerini bile 8 kişinin hikayesi anlatılacak.

Uğur Yücel, Necip Memili, Erkan Petekkaya, Ahmet Mümtaz Taylan ile Nazan Kesal gibi isimlerin dizinin kadrosunda yer alacakları ortaya çıktı. Gold Film tarafından hazırlanan Ölmeden Önce dizisi toplam 8 bölüm olacak ve her bölümün de 45 dakika olması planlanıyor.

20 Haziran’da sete çıkması planlanan dizinin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Ahmet Sönmez üstleniyor. Dizide öleceklerini bilen 8 kişinin etkileyici hikâyesi anlatılacak. Faruk Turgut son dönemin en iddialı kadrosuna imza attı ve Uğur Yücel, Necip Memili, Erkan Petekkaya, Ahmet Mümtaz Taylan ile Nazan Kesal’ı bu projede oynamaya ikna etti. 8 bölümlük dizi 45’er dakikadan oluşacak.Kaynak