Ne Aile ne Üç Kız Kardeş ne diğerleri! Bir dizi var ki koptu gidiyor!


TelevizyonGazetesi.com/Detay – Salı akşamları, ekranda tam 6 dizi birden yayınlanmakta. İzleyenlerin tercih etmelerini zorlayan dizi rekabetinde son durum, giderek pastanın bölünmesi ile sonuçlanıyor!

6 ayrı kanalın 6 dizisi, büyük rekabette. Ancak sadece reytinglerde değil, sosyal medyada da ayrı bir süreç işliyor! Günün en çok konuşulan dizisi olarak öne çıkan bir dizi var ki son günlerin çok konuşulan Aile’nin bile tozunu attırıyor adeta!

TRT1’in sevilen dizisi Yürek Çıkmazı, Alp Navruz ve İrem Helvacıoğlu başrolünde devam ediyor. Dizi, ortalama reytinglerle bu hafta Total’de 10., AB’de 5. ve ABC1 kategorisinde de 7. sırada yer aldı. Günü üç dizi kıyasıya bir rekabetle tamamladı yine! Reytingdeki rekabetin adresi Salı akşamlarının kemik izleyici kitlesine sahip Üç Kız Kardeş ve Ben Bu Cihana Sığmazam dizilerinden sonra yeni katılan Aile dizisi…

Ne Aile ne Üç Kız Kardeş ne diğerleri! Bir dizi var ki koptu gidiyor! 9

Bu üç dizi içinde Yürek Çıkmazı, belli bir izleyici kitlesiyle yoluna devam ediyor. Zirvedeki kapışmaya çok ortak olmasa da sosyal medyada Fox TV’nin Taçsız Prenses ve Star TV’nin Gecenin Ucunda dizileri de dahil olmak üzere 5 rakibi karşısında büyük farkla öne geçiyor!

Ne Aile ne Üç Kız Kardeş ne diğerleri! Bir dizi var ki koptu gidiyor! 10

Serenay Sarıkaya ve Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde oynadıkları Aile dizisi, bu hafta 3. bölümüyle ekrandaydı. Daha yayınlanmadan fırtınalar estiren dizi, reytingde AB ve ABC1 gruplarında birinci sırada yer alsa da Total’de Ben Bu Cihana Sığmazam ve Üç Kız Kardeş dizilerinin ardından 3. olabildi.

Ne Aile ne Üç Kız Kardeş ne diğerleri! Bir dizi var ki koptu gidiyor! 11

Sosyal medyada ise Yürek Çıkmazı, uzun zamandır kimseye göz açtırmıyor! Bu hafta da durum değişmezken, çok ses getirmesine karşın Aile dizisinin, Yürek Çıkmazı’nın sosyal medyada konuşulma oranlarına erişmesi bir yana, büyük farkla geride kaldığı görülüyor!

Adba.tv’nin 21 Mart tarihli ‘sosyal reyting’ tablosunda Yürek Çıkmazı dizisi 49 bin 700 ileti ile gün içinde en çok konuşulan dizi olmayı başarmış görünüyor! En yakın rakibi Aile’yi katlayan oranlarda sosyal medyada görünmekte. Aile dizisi 17 bin bandında iken makas 3. sıradaki Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi ile açılıyor! Böylelikle zirvenin iki dişli rakibi olarak Yürek Çıkmazı ve Aile öne çıkmakta. Fakat TRT1’in dizisinin sosyal medyada çok daha güçlü bir destek bulduğu da bu tabloya yansımakta…

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİRKaynak