Murat Yıldırım ve Simay Barlas, Aziz dizisinden sonra bir başka projede birlikte oynayacaklar!


Televizyongazetesi.com/Detay – Aziz dizisinde ilk kez birlikte kamera karşısına geçen Murat Yıldırım ve Simay Barlas’ın kimyaları tuttu. İki oyuncunun partnerliği, diziyi izleyenler tarafından da çok beğeniliyor. Özellikle Simay Barlas’ın, Aziz ile izleyicinin gönlündeki yeri daha da farklılaştı. Genç oyuncu, başarılı oyunculuğu ile Efsun karakterini o kadar iyi oynuyor ki herkesin beğenisini kazanmış durumda.

Hayran sayısını giderek arttıran genç oyuncu, performansı ile alkışı alıyor her bölümde. Murat Yıldırım ile kamera arkasında da dostlukları biliniyor. İki oyuncunun mayalarının tutması, başka projelerde de bir araya gelme imkanını doğurdu.

Aziz dizisi, Show TV’de devam ediyor. Henüz sezon finali ile ilgili bir bilgi yok ancak diziyle ilgili kafa karıştıran durum da sürüyor. Zira kanaldan yeni sezon için henüz bir açıklama yok. Oyuncuların da verdikleri röportajlarda bir bilgilerinin olmadığı anlaşılıyor.

Ramazan ayına girildikten sonra reytingleri de düşmüştü dizinin. Görünen o ki kanal, önümüzdeki bölümlerin reytinglerine göre dizinin devam edip etmeyeceğine karar verecek. Bu süreçte de diziyi izleyenler için endişeli bir bekleyiş hakim.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde dizinin başrollerinden birisi olan Damla Sönmez’in vedası dikkat çekmişti. Oyuncunun ayrılışı, beklenmeyen bir durumdu. Vedası da erken oldu. Bu durum, ‘final mi yapıyor?’ sorularını da beraberinde getirdi ancak henüz bir netlik yok.

Bu arada Murat Yıldırım, partner olarak sette de çok iyi anlaştığı Simay Barlas ile yeni projesinde birlikte oynamayı seçti. Oyuncu, kendisinin üzerine titrediği bir sinema filminde, başrolde Aziz dizisindeki partneri Simay Barlas’ı tercih etmesiyle dikkatleri çekti.

Sosyal medyada da Aziz’in izleyicileri tarafından birbirlerine çok yakıştırılmakta Barlas ve Yıldırım. Bu güzel işbirliğini bu kez bir sinema filminde izleme imkanı bulacak izleyiciler.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın verdiği bilgiye göre, Murat Yıldırım, yaz aylarında birsinema filminde oynayacak. Yer Eksi İki isimli film, Hakan Evrensel’in aynı adlı romanında uyarlanacak. Orgino Medya-Mustafa Cihat Durmuş’un yapımcılığında çekilecek filmin yönetmenliğini Ozan Uzunoğlu üstlenirken, senaryoyu da kitabın yazarı Hakan Evrensel yazacak…

Aziz dizisi final mi, sezon finali mi yapacak henüz belli olmasa da Simay Barlas ve Murat Yıldırım, yaz aylarında Yer Eksi İki sinema filminde birlikte tekrar kamera karşısına geçecekler. İkiliyi dizide beğenenler için de güzel bir sürpriz olacak bu birliktelik…

Hakan Evrensel’in kaleme aldığı Yer Eksi İki isimli romanın konusu ise şöyle:

Burası, birbirlerinin yaşadıklarından habersiz insanların ülkesiydi. Hepsi de birbirinin yaşadıklarından habersizdi.. Güneydoğu Anadolu bölgesinin bir köşesinde üç kişiydiler… Bir gazeteci, yöre halkından bir genç ve bir karakol komutanı yüzbaşı. Dört günlük bir zaman dilimi içinde ve terör olaylarının tam ortasında.

İki ağabeyi PKK’ya katılmış kasaba bakkalı Salman, yıllar sonra tedavi ile karısı hamile kalmış Tayfun Yüzbaşı ve Güneydoğu’ya haber yapmak için gelen gazeteci Ufuk kendi dramlarını yaşıyorlar. Aslında herkes yaşanılanlardan habersiz.Kaynak