Miray Daner ve Furkan Andıç elinden geleni yaptı ama iki büyük talihsizlik Kara Tahta dizisini bitirdi!


TRT1 ekranlarında çarşamba akşamları yayınlanan Kara Tahta dizisinin reytinglerindeki sorun, dizi kamu yayıncısı tarafından ekrana getiriliyor olsa da final yapmasına engel olamadı. TRT1’in dizilere şans tanıyan ve özel kanallar gibi hemen yayından kaldırma gibi bir tavrı yok.

Birbiri ardına son dönemde önemli dizilere imza atan TRT1, Kara Tahta projesinden de büyük beklentiler içindeydi. Furkan Andıç ve Miray Daner gibi son dönemin iki başarılı genç oyuncusunun buluşması, güçlü dram hikayesi olması ve Edirne’de güzel bir atmosfer oluşturulmasına rağmen Kara Tahta dizisi için final kararı alındı.

Furkan Andıç’ın önceki hafta sette yaşadığı sorun nedeniyle menisküs ameliyatı olması ve daha tam iyileşmeden sete geri dönmesi de gündeme gelmişti. Oyuncunun bu fedakarlığına, Miray Daner’in de başarılı performansına rağmen, izleyicilerden yeterince ilgi görmeyen Kara Tahta dizisi 10. bölümü ile birlikte ekrana veda edecek.

TRT1 ekranında bugüne kadar yayınlanan diziler arasında en kısa süren yapımlar arasına katılan Kara Tahta, 10 bölümlük bir fırsat bulmasına rağmen iyi çıkış yapamayınca final kararı kaçınılmaz oldu.

Cengiz Bozkurt, Kerem Aslanoğlu, Yasemin Yazıcı, Selen Uçer, Çiçek Dilligil, Mine Tüfekçioğlu, Nizam Namıdar gibi önemli isimlerin de kadrosunda yer aldığı Kara Tahta için bu durum büyük bir talihsizlik.

Hem TRT1’in diziden hızlı bir şekilde vazgeçmesi hem de sezonun sonlarında yani izleyicinin en azaldığı dönemde yayına başlaması Kara Tahta dizisi adına iki büyük talihsizlik oldu.

TRT1’in daha önce benzer reytingler almasına rağmen uzun süre sürdürdüğü birçok dizi varken, Kara Tahta için sadece 10 bölümlük bir sabır sergilemesi de özel kanalların yaklaşımlarına benzer bir duruma gelmekte olduğuna işaret ediyor.Kaynak